Slovakya 0 – 0 Lüksemburg

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde j Grubunda ilk karşılaşmalarda Slovakya ile Lüksemburg karşı karşıya geldi.

İki takımın karşı karşıya geldiği karşılaşmada sahasında konuk ettiği Lüksemburg ile 0 – 0 golsüz berabere kalan Slovakya ile Lüksemburg bir puan ile yetindiler.

Karşılaşmanın tamamında çeşitli gol girişimlerinde bulunan iki takım da sonuca gidemeyince gol sesi çıkmayan karşılaşmada puanlar paylaşıldı.

Grupta Portekiz ile birlikte ilk ikiye kalma yolunda favori gösterilen Slovakya, kadro kalitesi olarak zayıf olan Lüksemburg karşısında yaşadığı bu puan kaybı ile işini henüz ilk maçtan zora sokarken Lüksemburg için ise harika bir puan oldu.

Slovakya J grubunda ikinci maçında 26 Mart’ ta ilk maçından 3 puan ile ayrılan Bosna – Hersek ile karşı karşıya gelirken, Lüksemburg ise kendi sahasında Portekiz ile karşılaşacaklar.

Slovakya Puan Kaybı İle Başladı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde j Grubunda ilk karşılaşmalarda Slovakya favori olarak çıktıkları Lüksemburg karşısında gol dahi bulamadan sahadan 0 – 0 beraberlik ile ayrılarak büyük hayal kırıklığı yarattılar.

Her iki takım içinde denge de geçen karşılaşma sonun da J Grubunda en güçlü ikinci takım olarak gösterilen Slovakya aldığı nu beraberlik ile grubu ikinci sırada bitirme şansını da tehlikeye atmış oldular.

Konuk ekip Lüksemburg için ise zorlu deplasmandan aldıkları 1 puan onlar için çok şey ifade etseler de güçlü rakipleri karşısında kolay geçit vermeyeceklerini teslim olmayacaklarını bu karşılaşmada göstermiş oldular.

J Grubunda ilk maçlar sonun da Portekiz ve Bosna – Hersek ilk maçlarından aldıkları 3 puan ile ilk iki sırada yer aldılar. Slovakya ile Lüksemburg 0 – 0 beraberlikleri sonrasında 1’ er puan ile 3. Ve 4. Sıraya yerleştiler. Son iki sırada ise İzlanda 0 puan ile 5. Sırada son sırada ise Lihtenştayn 0 puan ile averaj ile 6. Sırada ilk haftayı tamamladılar.

Slovakya – Lüksemburg Maç Bilgileri

STAT: Stadion Antona Malatinskeho

HAKEMLER: Rade Obrenovic ( Orta Hakem ), Jure Praprotnik ( Yardımcı Hakem ), Grega KordeZ ( Yardımcı Hakem ) , Alen Borošak ( 4. Hakem )

SLOVAKYA: M. Dubravka, P. Pekarik ( 82’ dakika Tomic ), N. Gyömber, L. Satka, D. Hancko, J. Kucka, S. Lobotka, O. Duda ( 80’ dakika Benes ), T. Suslov ( 73’ dakika Mak ), P. Polievka ( 73’ dakika Bozenik ), L. Haraslin

LÜKSEMBURG: A. Moris, F. Bohnert ( 84’ dakika Rupil ), M. Chanot, L. Gerson, M. Pinto, Y. B. Sinani ( 84’ dakika Sebestien Thill ), L. Bareiro, P. Pereira, Y. B Sanches ( 63’ dakika Jans ), M. Olesen ( 64’ dakika Vincent Thill ), G. Rodrigues

SARI KARTLAR: L. Gerson, M. Jans ( Lüksemburg )