SPOR MUHABİRİ ALİ NACİ KÜÇÜK’TEN BURSASPOR HAKKINDA DEĞERLENDİRME

Naci Küçük

Bursaspor’daki performansı ile dikkat çeken 18 yaşındaki genç futbolcu Ali Akman geçtiğimiz günlerde Galatasaray’a transfer oldu. Spor Muhabiri Ali Naci Küçük ise bu transfer ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ALİ AKMAN DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Ali Akman

2002 doğumlu genç topçu Ali Akman, eski futbolcu Ayhan Akman’ın yeğenidir. Ali Akman, 2019-2020 sezonunda Bursaspor ile forma şansı bulmuştu. Bursaspor ile sözleşmesi bu sezon son bulan Ali Akman’ın yeni takımı ise Galatasaray oldu. Akman geçtiğimiz sene U16 ve U17 milli takımında attığı goller ve sergilediği performans ile dikkatleri çekmişti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, Ali Akman için ayrı bir parantez açılması gerektiğini vurgularken, “Bu genç oyuncularımıza sahip çıkarsak bu süreçten sonra başarı elde edeceğiz. Bunun için sabır ve yürek gerekli. İdari açıdan her şeyi yerine getiriyoruz. Bu arkadaşlarımız bizim için hepsi ayrı ayrı değerli. Allah nazarlardan saklasın. Ali Akman ve diğer genç oyuncularımıza yurt içinden ve yurt dışından birçok teklif geldi. Hiçbirini değerlendirmeye almadık. Bursaspor’un şu anda bulunduğu şartlarda hiçbir oyuncumuzu satmayı düşünmedik.” Sözlerini kullanmıştı.

Ali Naci Küçük: Fenerbahçe’nin çok şansı olduğunu düşünmüyorum.

Galatasaray’ın Ali Akman’ı almak için geç kaldığını belirten Ali Naci Küçük, Akman’ın Süper Lig oynamadan Avrupa’ya gidebileceğini belirtirken ülke içerisinde kaldığında ve bu başarılarına devam etmesi durumunda Galatasaray’ın avantajlı olacağını belirtti. Akman’dan yana Fenerbahçe’nin ise çok fazla şansının olmadığını belirten Küçük açıklamalarında Akman’ın başarısına vurgu yapmayı es geçmedi.

Ali Naci Küçük, “Galatasaray’ın Ali Akman‘ı sezon başında istemesi gerekirdi, şu an Ali Akman’ı Avrupa’nın birçok kulübü izliyor. Galatasaray için bu transfer zorlaşmış durumda, sezonu sonu Ali’nin kontratı bitiyor bir anlamda kendisi kararını verecek.” açıklamalarını yaparken sözlerinin devamında ise “Zeki Çelik ve Çağlar Söyüncü gibi Süper Lig’de oynamadan Avrupa’ya giden bir oyuncumuz olabilir, maalesef 3 büyüklerin scout ekipleri zayıf bu yönden. Galatasaray için bu tren kaçmış gibi ancak Ali Akman, Türkiye’de devam ederse ibre Galatasaray’dan yana olur. Fenerbahçe’nin çok şansı olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.