TFF 2. Lig Beyaz Grup 6. Haftasında Amed S. F ile Bursaspor Karşı Karşıya Geldi

TFF 2. Lig beyaz grupta 2022 2023 sezonunun 6. Haftasında Amed S. F ile Bursaspor karşı karşıya geldi. 25 Eylül Pazar günü saat 19:00’da Amed S. F deplasmanında sahaya çıkan Bursaspor 2 – 0 skor ile deplasmanda mağlup oldu. Amed S. F’nin ev sahibi olduğu mücadele Diyarbakır Stadyumunda oynanırken orta hakem olarak Safa Yılmaz görev aldı. Safa Yılmaz’ın yardımcılığına Şenol Bektaş ile Samet Özkul görev aldı ve 4. Hakem ise Burak Kaplan görev aldı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu maç için gözlemci olarak Mehmet Nevzat Dal, temsilci olarak ise Tuğbay İnan ve Soner Özbaşı ikilisi atandı.

Amed S. F ile Bursaspor daha önce 1 maçta karşı karşıya gelmişti. Bursaspor’un ev sahibi olduğu bu maçta ise kazanan 1 – 2 skor ile Amed S. F olmuştu. Bu karşılaşmada ise ev sahibi ekip Amed S. F 2 – 0 skor ile galip gelmeyi başardı.

TFF 2. Lig beyaz grupta Amed S. F aldığı galibiyet ile birlikte puanını 9’a çıkartırken 7. Sıraya yükselmeyi başardı. Bursaspor ise mağlup olduğu maçın ardından 6 puanda kaldı ve 13. Sırada haftayı kapattı.

Amed S. F – Bursaspor Maç Kadroları

Teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü Amed S. F ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Cantuğ Temel, sol bekte Oğuz Çetinkaya, stoper tandeminde kaptan Hüseyin Güngör ve  Cenk Kaplan ikilisi, sağ bekte Anıl Şahin, savunma önünde Mansur Çalar ve Kerem Çağatay ikilisi, ofansif orta sahada Mehmet Alaeddinoğlu, sağ kanatta Ömer Bozan, sol kanatta Okan Deniz ve santraforda Mehmet Öztürk.

Yedekler: Oğul Kaan Doğan, Ercan Çapar, Mustafa Hüseyin Seyhan, Gökhan Köseoğlu, Halit Çokyaşar, Serdar Eylik, Taner Gümüş, Emre Can Coşkun, Muhammet Raşit Yöndem ve Emrullah Ertuş.

Bursaspor’da teknik direktör Tahsin Tam’ın 4–3–3 formasyonu ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Canberk Yurdakul, sol bekte Abdullah Tazgel, stoper tandeminde Ertuğrul Kurtuluş ve Furkan Ünver ikilisi, sağ bekte Hamza Arıkan, savunma önünde Eren Tunalı, merkez orta sahada Ozan Koç ve Kubilay Sönmez ikilisi, sol kanatta Mustafa Genç, sağ kanatta kaptan Enver Cenk Şahin ve santraforda ise Berat Altındiş

Yedekler: Talha Yakın, Kerem Kök, Hasan Ayaroğlu, Bilal Güney, Deniz Dirk Knibbe, Emir Kayacık, Samet bozkurt, emre Tepegöz, Tuğhan Yıldız ve Seçkin Batuhan Fırıncı.

Mücadeleden Gol Anları

Maçın ilk yarısında 31. Dakikada Mehmet Alaeddinoğlu attığı gol ile ev sahibi Amed S. F’yi öne geçirdi.

50. dakikada ise ev sahibi ekipte bu kez Mansur Çalar sahneye çıktı ve skoru 2 – 0’a getirdi.