TFF 2. Lig Beyaz Grupta 3. Hafta İnegölspor 24 Erzincanspor İle Karşılaştı

2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz grubun 3. Haftasında İnegölspor ile 24 Erzincanspor karşı karşıya geldi.

10 Eylül Cumartesi günü saat 19:00’da İnegölspor deplasmanda 24 Erzincanspor ile karşı karşıya geldi. Erzincan 13 Şubat Şehir stadyumunda oynanan maçta orta hakem olarak Lütfullah Aslan düdük çaldı. Lütfullah Aslan’ın yardımcılıklarını Burak Gültek ile Mustafa Yüksel ikilisi yaparken 4. Hakem ise Abdurrahman Haymana görev aldı.

Bu maç öncesinde İnegölspor son 5 deplasman maçında galibiyet elde edemiyordu.

24 Erzincanspor ise kendi evinde oynadığı son 6 maçta mağlubiyet yaşamazken bununla birlikte 24 Erzincanspor son 5 maçında yine mağlup olmadı.

24 Erzincanspor ile İnegölspor daha önce 2 maçta karşı karşıya gelmişti. Bu maçlardan 1 tanesinde 24 Erzincanspor galibiyet elde ederken bir maç ise beraberlik ile sonuçlandı. Aralarındaki 3. Randevuda ise 24 Erzincanspor kendi evinde İnegölspor ’u konuk etti. 24 Erzincanspor 2 – 1 skor ile İnegölspor ’u kendi evinde mağlup etti.

24 Erzincanspor ile İnegölspor Maç Raporu

24 Erzincanspor ’da teknik direktör Ümit Karan’ın yönetiminde 4–2–3–1 dizilişinde şu ilk 11’i tercih etti:

Kalede Umut Kaya, sol bek Canberk Dilaver, stoper hattında Yunus Emre Çakır ve Mete Sevinc ikilisi, sağ bekte Enes Yılmaz, merkez orta sahada Burak Aydın ve Sefa Narin ikiliis, ofansif orta sahada Samed Karakoç, sol kanatta Yasin Dülger, sağ kanatta Ali Yavuz Kol ve santraforda ise Batuhan Altıntaş.

Yedekler: Hayrullah Mert Akyüz, Birhan Vatansever, Sinan Akaydın, İbrahim Can Köse, Mehmet Batuhan Boz, Maksut Taşkıran, Emirhan Demir, Yekta Sönmez, Ömer Esenkaya ve Yücel Candemir.

Teknik direktör Şaban Yıldırım’ın 4–2–3–1 formasyonunda İnegölspor ’da tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Emre Selen, sol bekte Orhan Aktaş, stoper tandeminde Ethem Pülgir ve Hamza Özdemir ikilisi, sağ bekte Medeni Bingöl, merkez orta sahada Emir Özsoy ve Furkan Özyapı ikilisi, ofansif orta sahada kaptan Bahadır Taşdelen, sol kanatta Umut Sönmez, sağ kanatta Niyazi Salman ve santraforda ise Ömer Faruk Ermec.

Yedekler: Sercan Çobanoğlu, Ömer Faruk Aslan, Yunus Emre Duyan, Serhat Emirler, Mehmet Arda Akdeniz, Hüseyin Solaklı, Taylan Özgün, Yusuf Ziya Gümüş ve Kadir Salih.

Mücadeleden Notlar

27. dakikada Maksut Taşkıran ve 57. Dakikada Canberk Dilaver 24 Erzincanspor ’un gollerini atarken 72. Dakikada ise Kadir Salih İnegölspor ’un golünü attı.

44. dakikada Ömer Faruk Ermeç itirazdan dolayı ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü ve İnegölspor’u 10 kişi bıraktı.

Bu sonuç ile 24 Erzincanspor 3 maçta 2. Galibiyetini elde etti. Puanını 7’ye çıkartan kırmızı siyahlı ekip TFF 2. Lig beyaz grupta 4. Sıraya yükseldi.

İnegölspor ise ilk mağlubiyetini elde ederken 3 puanda kaldı ve 11. Sıraya geriledi.