TFF 2. Lig Beyaz Grupta İnegölspor 7. Haftayı Deplasmanda Geçirdi

2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz grubun 7. Haftasında İnegölspor deplasmanda Arnavutköy Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü’ne konuk oldu.

1 Ekim Cumartesi günü saat 15:30’da Vefa Stadyumunda oynanan mücadelede orta hakem olarak Batuhan Gültek’e görev verildi. Mücadelede Batuhan Gültek’in yardımcılıklarını Muhammed Yıldız ve Emre Doğu ikilisi görev alırken 4. Hakem ise Nabi İzci görev aldı. Türkiye Futbol federasyonundan bu maç için gözlemci olarak Hüdaverdi Savcı görevlendirilirken temsilci olarak ise Bülent Özmen ile Mert Ruhi Elmas görev aldı.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü – İnegölspor Maç Kadroları

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü’nde teknik direktör Nihat Balan’ın 3–5–2 dizilişinde sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Fatih Gülmez, stoper hattında Kamil İçer, Ferhat Görgülü ve Ömer Faruk Yılmaz üçlüsü, sol kanat bekte Osman Bayrak, sağ kanat bekte Tolga Şahin, merkez orta sahada Furkan Işıkdemir, Mert Caymaz ve Hakan Turan üçlüsü, forvette ise Mustafa Fettahoğlu ve Furkan Yaman ikilisi.

Yedekler: Alper Doğan, Uğur Kuru, Siraç Susacak, Kerem Kılıç, Volkan Kılıç, Mithat Yaşar, Mustafa Acun, Melik Derin, Yusuf Ensar Poyrazlı ve Mehmet Can Güngör.

İnegölspor ’da teknik direktör Şaban Yıldırım’ın 4–2–3–3 formasyonunda sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Sercan Çobanoğlu, sağ bekte Medeni Bingöl, stoper hattında Serhat Emirler ve Ethem Pülgir ikilisi, sol bekte Orhan Aktaş, merkez orta sahada Yılmaz Özeren ve Furkan Özyapı ikilisi, ofansif orta sahada kaptan Bahadır Taşdelen üçlüsü, sol kanatta Umut Sönmez, sağ kanatta Ersel Aslıyüksek ve santraforda ise Ömer Faruk Ermec.

Yedekler: Emre Selen, Enes Bağdemir, Hamza Özdemir, Yusuf Ziya Gümüş, Yunus Emre Duyan, Taşkın Kartal, Emir Özsoy, Kadir Salih, Taylan Özgün ve Niyazi Salman.

Mücadelenin Ardından Takımların Durumu

TFF 2. Lig Beyaz Grupta yedinci hafta maçında İnegölspor deplasmanında Arnavutköy Belediyesi gençlik ve spor kulübüne konuk olmuş ve bu mücadelede takımlar 20. Dakikada Ethem Pülgir ve 54. Dakikada Tolga Şahin’in attığı karşılıklı gollerle 1 – 1 berabere kaldı.

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü bu maçın ardından üçüncü kez beraberlik elde etti. Geride kalan 7 haftada 2 kez galip gelen Arnavutköy Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü 2 kez de mağlup oldu. Bu maçlarda 6 gol atan İstanbul temsilcisi 6 kez de topu filelerine gördü ve 9 puan toplayarak TFF 2. Lig Beyaz grupta 11. Sırada haftayı tamamladı.

Inegölspor bu maçla birlikte bu sezonki ilk beraberliğini elde etmiş oldu. Daha önceki maçlarda 2 kez galip gelen bordo beyazlı ekip 3 kez de mağlup olmuştu. İnegölspor 8 kez rakip fileleri havalandırırken 6 kez de meşin yuvarlağı kendi kalesinde gördü ve bu performansıyla 7 puan toplayarak yedinci haftayı 15. Sırada tamamladı.