TOFAŞ

TOFAŞ Ekibi Kendi Evinde Darüşşafaka Ekibini Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 8’inci hafta mücadelesi için TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 81-65 skorla sona erdi.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 8’inci hafta müsabakasında TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Mavi yeşilli ekibin ev sahipliği yapmış olduğu mücadelenin galibi Bursa temsilcisi oldu. Müsabaka 81-65 skorla sona erdi.

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda yapılan oyunda mavi yeşilli ekip maça Ege Peksarı, Batın Tuna, Hamza Çelik, Berke Büyüktuncel ve Ege Demir beşlisi ile çıktı.

İlk periyodu 25-19 önde tamamlayan Bursa ekibi, ikinci yarıda da üstünlüğü rakibine karşı korudu. Soyunma odasına da 42-33 skorla giden TOFAŞ ekibi, üçüncü çeyrekte de 61-48 üstün gelerek son periyodu da parkeden 81-65 skorla üstün tamamladı.

Şehitler Maç Öncesi Anıldı

Oyunun öncesinde de iki ekip de oyuncuları ile beraber İdlib’te şehit düşen askerler anısına “Başımız Sağolsun” pankartı ile çıktılar ve müsabaka başlamadan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.