Trabzonspor’un Yıldızı Abdülkadir Ömür

Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon süper lig de erken havlu atarak şampiyonluk yarışından kopan takım da başkan ve teknik adam ayrılıkları da gelmişti.

Yeni başkan sonrasında bordo mavili takım da takımın başına 51 yaşındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile anlaşarak emanet edilen takım da yeni bir yapılanma başlayarak kadroda düşünülmeyen isimler ile de ayrılıklar peş peşe gelmeye devam edecek.

Hırvat teknik adamın gelişi ile daha çok genç isimler ile elinde ki kadrosunda yer alan oyuncuları da sezonun geri kalanın da görmek isteyen teknik adam genç isimlere süre de veriyor.

23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür ‘ de bu sezon bordo mavili takımın en çok güvendiği isimlerden birisi oldu. Bu sezon takımı da kötü olunca genç oyuncunun da performansında bir düşüş olmuş olsa da yetenekleri ile neler yapa bileceğini hepimiz biliyoruz.

Bu sezon genelinde Trabzonspor‘un vazgeçilmez isimlerinden olan Abdülkadir Ömür skor katkısı olarak takımına pek fazla destek veremedi. Daha çok kendisini orta alanda atağı başlatan pas geçişini sağlayan isim olarak gördüğümüz için hücumda skor yaratmakta zorlandı.

Her sezon ki gibi bu sezon da birçok takımın transfer listesinde kendisine yer bulan 23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür için Avrupa’nın köklü kulüplerinden Fransa’ da Monaco ve Hollanda devi Ajax yakından ilgileniyorlar.

BORDO MAVİLİ FORMA İLE BU SEZON NELER YAPTI?

23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür bu sezon bordo mavili forma ile yeterli süreyi fazlası ile alan isimlerden birisi oldu ki zaten artık bunu da hak ediyor.

Yaşı henüz 23 olsa da bana hep saha içinde ki tavırları ve oyun zekası ile daha tecrübeli olarak gelen genç oyuncu artık bir sıçrama yapması gerekiyor.

Avrupa ‘ da yoluna devam etmesini çok istediğim isimlerden birisi olan Abdülkadir Ömür sezon sonun da eline geçen bu fırsatları iyi değerlendire bili ve özellikle kulübü izin verirse yolların ayrılması çok iyi olacak.

Bu sezon total de 39 karşılaşmada süre alan genç oyuncu 3 gol 2 de asist katkısı sağlaya bildi.

SON 5 HAFTADA NELER YAPTI?

Abdülkadir Ömür süper lig de son 5 haftada 1 golü var. İçer de Kayserispor’ a 4 – 3 kaybedilen karşılaşmada 1 gol kaydeden genç oyuncu başka skor katkısı sağlayamadı.

5 haftada 1 kez ilk 11’ de süre alamayan genç oyuncu genelde 90’ dakikalık bir oyuncu değil. Fiziksel olarak mı yoksa taktiksel anlama da mı tercih edilmiyor ama genel de 90 dakika sahada kaldığı maç çok az.

Abdülkadir Ömür her iki kanatlarda daha çok izlediğimiz ancak orta sahada süre alması onun için Avrupa transferini kolaylaştıracaktır. Kanatlar da hızı ile tamam dikkat çekiyor ama bence onun asıl yeteneği dar alan da pas geçişleri ve adam eksiltmesi ile ön plana çıkması diye biliriz.