Türkiye’nin En Büyük Atletizm Salonu Açılıyor

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından tam 16 bin metre karelik bir alan üzerine inşa edilen ve Türkiye’nin en büyük atletizm salonunun açılışı için sayılı günler kaldı.

Bursa Osmangazi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Şahin, yapılan inşaat ile ilgili incelemelerde bulundu. Süleyman Şahin ve Mustafa Dündar pist ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

“Bu tesisi şu an tüm dünya bekliyor”

Yapımı halen devam eden Osmangazi Atletizm Salonu’nun teknik özelliklerine, iç hacmine ve alan içindeki pist sayılarına değinen Şahin, Türkiye’nin n büyük atletizm salonu olacağını belirtti.

Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan tesis için Dündar’a teşekkür eden Şahin açıklamalarının devamında, “Bu tesisi şu an tüm dünya bekliyor. Hem kamplar hem de uluslararası organizasyonlar yapılacak. İnşallah tamamlandığı zaman Türkiye’de atletizmin kalbi burada atacak.

Rekorlar burada kırılacak. Uluslararası müsabakalar burada yapılacak. Ülkemize, Bursa’ya, Osmangazi’ye değer katmış olacak. Bu miras, Türk gençliğine kalacak. Türkiye’nin ismini dünyaya duyuracak.” İfadelerine yer verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun özel destekleri ve yakın ilgisi için minnettar olduklarını belirten Şahin, tesisin Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) standartlarına göre inşa edildiğini belirtti.

“Türkiye’de atletizmin kalbi Osmangazi’de atacak.”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise yaptığı açıklamada Osmangazi Atletizm Salonu’nun yeni rekortmenlerini beklediğini vurguladı.

Şu anda pistin yapım aşamalarının devam ettiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İnşallah şubat veya mart gibi açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Salonumuzun tamamlanmasının ardından Bursa’mız, Gençlik ve Spor Bakanlığının yapacağı organizasyonlarla, uluslararası atletizm müsabakalarına ev sahipliği yapacak.

Dolayısıyla Türkiye’de atletizmin kalbi Osmangazi’de atacak. Bu süreçte değerli desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Şahin’e çok teşekkür ediyorum.” Sözlerini söyledi.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) standartlarına göre 6 kulvarlı 200 ve 60 metrelik pistler, 6 ısınma kulvarı, yüksek atlama, uzun atlama, gülle atma gibi branş alanlarının yanı sıra 830 kişilik bir seyirci kapasitesine sahip.