Uludağ Premium Ultra Trail Maratonu Başladı

Uludağ, her daim olduğu gibi sporun ve sanatın yanında olduğunu bu sene de gösterdi. Uludağ Premium’un ana sponsorluğunu üstlendiği ve 2022 yılında 5.si gerçekleşecek olan Uludağ Premium  Ultra Trail, ilk günü ile gündeme damgasını vurdu. Sporseverler; 100, 6, 30, 66 ve 16 kilometrelik parkurlarda koşmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Turnuvada yarışacak isim Pau Capell daha önce UTBM ve Dünya Ultratrail Şampiyonu olmuştu. Uludağ Premium Ultra Trail’de heyecan hız kesmeyecek!

Uludağ Premium Ultra Trail, yüzlerce sporcunun katılımı ile birlikte start verdi. Uludağ Premium’un keyifli bir ortam için her türlü koşulu sağlaması gözlerden kaçmadı. Sporcular arasında Türkler olduğu kadar yabancı isimler de vardı. Bursa ve civar halkından çok sayıda sporsever turnuvayı izlemek üzere alandaydı.

Ultra Trail’e Büyük Katılım! 1500 Sporcu…

 Uludağ Premium Ultra Trail, ana sponsoru Uludağ Premium’un da katkıları ile bu sene beşinci kez start verdi. Yapılan Ultra Trail koşusu için tam bin 500 koşucu kıyasıya mücadele etti. Koşucuların arasında milli isimler olduğu gibi yabancı sporcular da yer alıyor. Sporcuların yanı sıra turnuvayı izlemek üzere çok sayıda seyirci de vardı.

Uludağ Premium Ultra Trail’in yıldız ismi UTBM ve Dünya Ultratrail şampiyonu olma unvanına sahip Pau Capell oldu. Dünya şampiyonunun Uludağ Premium Ultra Trail turnuvasında yer alması, tüm dikkatleri üzerine çekti. Sponsor Uludağ Premium, böylesi bir etkinlikte ana sponsor olmaktan son derece memnundu. Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kızıl ile 3 kez Dünya Ultra Trail şampiyonu olma ayrıcalığına sahip yetenekli sporcu Pau Capell’in bir süre boyunca sohbet ettiği gözlerden kaçmadı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’ndan Turnuvaya Destek

Bin 500 koşucunun start verdiği Uludağ Premium Ultra Trail, tüm heyecanı ile devam ederken turnuva esnasında sporculara keyifli bir dinleti sağlamak üzere Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası da hazır ve nazırdı. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın çaldığı enfes müzikler hem yarışan sporcular hem de izleyiciler için benzersiz bir deneyim yaşattı.