Volkan Demirel Önümüzdeki Sezon Hatayspor’u Çalıştıracak

Volkan Demirel Türk futbolunun son yirmi yılına damga vuran isimlerinin başında geliyor. 1981 doğumlu kaleci 17 yıl boyunca Fenerbahçe’nin kalesini korudu. 2018 – 2019 sezonunun sonunda futbolu bıraktı. Ardından, teknik direktör olmaya karar verdi. Bir süre Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’te başarılı sonuçlar aldı. Ancak, yönetim ile yaşamış olduğu anlaşmazlıklardan dolayı yollar ayrıldı.

Genç Teknik Adam Hatayspor’a Büyük Umutlarla Gelmişti

Hatayspor 21 Eylül 2022 tarihinde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak takımı bundan sonra Volkan Demirel’in çalıştıracağını açıkladı. Volkan Demirel Hatayspor’u küme düşme hattından kurtarmak ve Süper Lig’de tutmak istiyordu. Fatih Karagümrük’ün ardından burada da kendisini ispat etmeyi hedefliyordu. Volkan Demirel Hatayspor ile istediği sonuçları alamadı. 5 Şubat 2023 Pazar günü kendi sahasında Kasımpaşa ile karşı karşıya geldi. Bu maçı Christian Atsu’nun son dakikada frikikten attığı gol ile 1-0 kazandı. Ancak, bu maçın ardından büyük bir dram yaşandı.

Türkiye; 6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04.17’de tarihinin belki de en büyük felaketini yaşadı. Binlerce ev saniyeler içerisinde tuzla buz oldu. Yaşanan deprem felaketinden en çok etkilenen şehirlerden birisi de Hatay idi. Yalnızca saatler önce Kasımpaşa’ya galibiyet golünü atan Christian Atsu ve kulübün sportif direktörü Taner Savut enkaz altında kalmışlardı.

Volkan Demirel depremin olduğu sabah Instagram hesabından bir canlı yayın yaparak Hatay’ın durumunu anlattı. Şehrin çok büyük hasar aldığını ağlayarak anlattı. Genç teknik adamın yapmış olduğu bu konuşma herkesi ağlattı. Eylül ayında büyük umutlarla Hatay’a gelen Volkan Demirel aylar sonra ailesiyle beraber çok büyük bir felaketin ortasında kalmıştı.

Volkan Demirel Deprem Sürecini Çok İyi Yönetti

Volkan Demirel 2022 yılının Eylül ayına kadar Hatay ile ilgisi olmayan bir adamdı. Fakat, uzun yıllar milli takımda forma giymiş bir isimdi. Tüm Türkiye’ye mal olmuş bir kişilikti. Deprem felaketinde tam da kendisine yakıştığı gibi davrandı. Hatay’ın eksiklerini dile getirdi. Twitter hesabı aracılığıyla toplanma noktalarını, yemek ve içecek dağıtılan yerleri, acil yardıma ihtiyacı olan enkazları ve daha birçok bilgiyi paylaştı. Bunun yanı sıra, depremin ilerleyen günlerinde futbolcularını güvenli bir yere götürdü. Ancak, kendisi yine Hatay’a döndü. Sportif direktör Taner Savut’un cenaze törenine katıldı.

42 Yaşındaki Teknik Adam Almanya’da Turnuva Organize Etmeye Çalışıyor

Volkan Demirel herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde önümüzdeki sezon da Hatayspor’un başında olacak. Genç teknik adam yeni sezon öncesinde Almanya’da bir turnuva organize etmek adına birtakım görüşmeler yapıyor. Bu organizasyona başta Bayern Münih olmak üzere ünlü Alman kulüplerinin yanı sıra kendi takımı Hatayspor’u da dahil etmeyi ve elde edilen geliri depremzedelere bağışlamayı düşünüyor.