TFF

Yeşil Beyazlı Kulüpten Hakem Kararları Sebebiyle TFF Binasına Protesto

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da yer alan binasına Bursaspor taraftarlarından protesto gerçekleşti. Yeşil beyazlı taraftarların büyük tepkisinin sebebi ise hakem kararlarına yönelik oldu. Deplasman mücadelesi sebebiye İstanbul’a gelen yeşil beyazlı taraftarlar, bina önüne geldiler ve, “Temiz lig istiyoruz, adalet istiyoruz” yazısının yer almış olduğu siyah bir çelenk bıraktılar.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da yer alan binasına Bursaspor taraftarları anlamlı bir protesto girişiminde bulundular. TFF 1’inci Lig’in 25’inci haftasında Ümraniyespor ekibi ile karşı karşıya gelen yeşil beyazlı ekip, 1-1 berabere kalmıştı. Mücadele sırasında hakemin verdiği kararlar ise yeşil beyazlı ekibi kızdırdığı kadar, taraftarların da kızmasına neden olmuştu.

“Temiz lig istiyoruz, adalet istiyoruz”

Son dönemde alınan hakem kararlarına ilişkin ciddi bir birikim yaşayan Bursaspor ekibi ve taraftarları ise duruma daha fazla sessiz kalmamaya karar verdi. Alınan bu karar ile, yeşil beyazlı ekip TFF’nin Riva’da yer alan binasına protesto için gitti.

Deplasman mücadelesi için İstanbul’a gelen yeşil beyazlı taraftarlar, bina önüne gelerek, “Temiz lig istiyoruz, adalet istiyoruz” yazısının yer almış olduğu siyah bir çelenk bıraktılar.