Beşiktaş Bursaspor’u Mağlup Etmesini Bildi

Basketbol Süper Ligi’nde sona yaklaşıldıkça heyecan artıyor. Beşiktaş bu sezona sorunlu bir şekilde başladı. Ekonomik sebeplerden dolayı istenilen kadro kurulamadı. Bu durum Beşiktaş’ın alt sıralara gerilemesine neden oldu.

Siyah beyazlı takım Basketbol Süper Ligi’nin 28’inci haftasında Frutti Extra Bursaspor ile karşı karşıya geldi. BJK Emlakjet Spor Kompleksi’nde oynanan maçın detaylarına bir göz atmaya ne dersiniz?

Beşiktaş Bu Maçı Kazanmak Zorunda Olduğunun Bilincindeydi

Beşiktaş saha ve seyirci avantajından dolayı maçın favorisi olarak gösteriliyordu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere iki kulüp arasında geçmişe dayanan bir husumet söz konusu! Ancak, maçta istenmeyen bir olaya rastlanmadı.

Frutti Extra Bursaspor deplasmanda olmasına rağmen maça daha iyi başlayan taraf oldu. Yeşil beyazlı takım ilk beş dakikada rakibine kıyasla daha iyi bir oyun sergiledi. 13-6 öne geçmeyi başardı. Beşiktaş mola almayı tercih etti. Siyah beyazlı takım moladan çok iyi döndü. Farkı erittiği gibi 20-19 öne geçti. Hatta, karşılaşmanın ilk periyodunu 24-21 önde tamamladı.

Beşiktaş Emlakjet ikinci periyotta da daha iyi oynayan taraftı. Her ne kadar bu periyotta karşılıklı basketlere rastlansa da üstün olan taraf Beşiktaş Emlakjet oldu. Siyah beyazlı takım farkı bir anda sekiz sayıya kadar çıkardı. Frutti Extra Bursaspor periyodun sonlarına doğru bir hamle yapsa da başarılı olamadı. Müsabakanın ilk yarısını önde tamamlayan taraf 47-42’lik skor ile Beşiktaş Emlakjet oldu. Frutti Extra Bursaspor üçüncü periyotta daha hırslı bir görüntü çizdi. Hatta, üçüncü periyoda 6-0’lık seri ile başladı. 22’inci dakikada 48-47 öne geçen Frutti Extra Bursaspor bu üstünlüğünü koruyamadı. Beşiktaş’ta devreye giren isim Freeman oldu. Bu oyuncunun attığı üçlükler Beşiktaş’ı harekete geçirdi. Bursaspor bu oyuncuya Needham ile karşılık vermeye çalışsa da pek başarılı olamadı.

Beşiktaş Emlakjet üçüncü periyodu da 71-66 önde tamamlamayı başardı. Dördüncü periyotta neler olacağını herkes çok merak ediyordu. Beşiktaş Emlakjet’in bu üstünlüğünü koruyup koruyamayacağı merak konusuydu. Bunun yanı sıra, Frutti Extra Bursaspor’un geri dönüşe imza atıp atamayacağı da merak edilen hususlar arasındaydı. Ancak, Beşiktaş Emlakjet bu periyotta da üstün olan taraftı. Rakibine savunmada ve hücumda pek şans tanımadı. Sonuç olarak, siyah beyazlı takım bu maçı 93-87 önde tamamladı.

Freeman Maça Damgasını Vurdu

Beşiktaş Emlakjet Frutti Extra Bursaspor karşısında rahat bir galibiyet aldı. Rakibine maçın başından sonuna kadar fırsat vermeyerek dikkat çekti. Maçın en skorer ismi kaydettiği 31 sayı ile Beşiktaşlı Freeman oldu. Buna ek olarak, bir diğer Beşiktaşlı Cartwright maçı 22 sayı ile tamamladı. McCormack 12, Usher 10 sayı kaydeden isimler oldular.

Frutti Extra Bursaspor’da iki isim öne çıktı. Onuralp Bitim ve Dudzinski maçı 17 sayı ile tamamlayan isimler oldular.