Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Transfer Haberleri

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer politikası hakkında bilgi almak adına yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.Sultanlar Ligi, dünyanın en iyi ligleri arasında gösterilir. Başta Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet olmak üzere bu ligde yer alan takımlar, bilhassa Avrupa kupalarında birbirinden güzel sonuçlara imza atarlar. Bu başarılar, aynı zamanda Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın zaferlerine de temel oluşturur.

Nilüfer Belediyespor, Sultanlar Ligi’nin önde gelen takımlarından birisidir. Kadrosunda milli takımın oyuncu havuzunda yer alan isimleri bulundurur. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer politikası hakkında bilgi almak adına yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Transfer Hedefleri ve Stratejileri

Nilüfer Belediyespor, Bursa şehrinin takımıdır. 1989 yılında kurulmakla beraber 2005 yılından bu yana bu isimle anılır. Renkleri, mavi, beyaz ve yeşildir. Maçlarını TVF Cengiz Göllü Salonu’nda oynar. Taraftar sayısı bir hayli fazladır. Bursalı gençler, takımlarını bilhassa iç saha maçlarında asla yalnız bırakmazlar.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, her sezona 14 oyuncu ile başlar. Kadroda iki pasör, iki pasör çaprazı, dört smaçör, dört orta oyuncu ve iki libero bulunur. Sultanlar Ligi’nde transfer dönemi, Ocak ayının sonuna kadar sürer. Nilüfer Belediyespor yönetimi, teknik ekip gerekli gördüğü takdirde sezon başladıktan sonra dahi transfer yaparak kadroyu güçlendirir.

Bursa temsilcisi, 2014 – 2015 sezonundan bu yana Sultanlar Ligi’nde mücadele eder. Yönetimin yıllardan beri belirlemiş olduğu bir transfer politikası mevcuttur. Takımın 14 kişilik kadrosunda genellikle dört yabancı oyuncu bulunur. Yabancı oyuncuların fark yaratan isimler olmaları beklenir. Yönetim, Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer bütçesi doğrultusunda hareket eder. Dört yabancı oyuncunun birisi pasör çaprazı, birisi orta oyuncu, ikisi de smaçör olur. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer sürecinde yerli oyuncu konusuna ayrı bir önem verilir. Bilhassa Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet’in yollarını ayırdığı potansiyelli ve genç yerli oyuncular ile anlaşılır. Yönetim, takımın ilk altı hedefine ulaşması adına rekabetçi bir kadro kurmayı hedefler.

Takımın Mevcut Kadro Analizi

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı kadro analizi yapıldığında oyuncuların kalitesi ve tecrübesi hakkında fikir edinilebilir. Teknik ekip, pasörün Türk olmasını ister. Bu sayede, takımı yöneten kişinin arkadaşları ile daha iyi anlaşması ve liderlik özelliği sergilemesi mümkün hale gelir. Yabancı pasör tercihine pek fazla rastlanmaz. Nilüfer Belediyespor’da geçmiş yıllarda Çağla Akın ve Buse Ünal gibi milli takım oyuncu havuzunda da yer alan deneyimli pasörler görev yapmıştır. Bu detay, teknik ekibin yerli pasör tercihinin doğru olduğunu kanıtlar.

Sultanlar Ligi’nde sezonun sona ermesi ile beraber Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı oyuncu ayrılıkları gerçekleşir. Yönetim ve teknik ekip, bir araya gelerek oyuncuların performanslarını değerlendirir. Bekleneni veremeyen isimlerle yollar ayrılır. Bursa temsilcisi, yabancı smaçör ve pasör çaprazı konusunda seçici davranır. Sezon içerisindeki maçlarda çok fazla pas almayı ve sorumluluk üstlenmeyi kabul eden isimler ile çalışılır. Fransa milli takımının pasör çaprazı Lucille Gicquel, Amerikalı Sherridan Atkinson, Rus Nataliya Dumcheva, Hollandalı Anne Buijs gibi popüler oyuncular, geçmiş yıllarda Nilüfer Belediyespor’da forma giymişlerdir.

Bursa temsilcisi, orta oyuncu konusuna ayrı bir önem verir. Beliz Başkır, Deniz Uyanık, Özge Nur Yurtdagülen, Ana Carol ve daha birçok başarılı orta oyuncu, önceki sezonlarda Nilüfer Belediyespor’da oynamışlardır. Bursa temsilcisi, bu isimler sayesinde neredeyse her sezon ligin en çok blok yapan takımlarından birisi olmayı başarmıştır. Teknik ekip, orta oyunculara güvendiği için takımın oyun kurgusunu blok üzerine kurar.

Transfer Söylentileri ve Spekülasyonlar

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer söylentileri, Ocak ayında başlar. Sultanlar Ligi’nde sezon Nisan ayının sonunda bitmesine rağmen oyuncular yılın ilk aylarında farklı kulüpler ile görüşmeler yaparak imza atarlar. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer görüşmeleri sırasında teknik ekibin vermiş olduğu rapora uygun olarak hareket edilir. Performansı yetersiz bulunan isimlere ayrılık kararı bildirilir. Sözleşmesi biten isimlere de yeni sözleşme teklif edilir. Ayrıca, farklı kulüplerin kadrolarında yer alan ve teknik ekibin olumlu rapor verdiği isimlere de transfer teklifinde bulunulur. Bu sayede, bir sonraki sezonun kadrosu yavaş yavaş oluşturulur. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı transfer spekülasyonları, Bursa basınında yer alır. Bunun yanı sıra, Voleybol Plus, Voleybolun Sesi ve Voleybol Magazin gibi internet siteleri de takımın kimlerle ilgilendiğine dair haberler yaparlar.  

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Transferler

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, mütevazi bir transfer bütçesine sahiptir. Vakıfbank veya Eczacıbaşı Dynavit’in bir oyuncuya ödediği para ile neredeyse bir takım kuran Bursa temsilcisi, ayağını yorganına göre uzatır. Yönetim, karşısına çıkan transfer fırsatlarını iyi bir şekilde değerlendirir. Geçmiş yıllarda Meryem Boz, Polen Uslupehlivan Ünver, Esra Gümüş, Cansu Özbay, Aylin Sarıoğlu, Zeynep Seda Uslu gibi milli takımımızda forma giymiş olan isimler, Nilüfer Belediyespor’un kadrosunda yer almıştır. Yönetim, bu isimlere doğru bir proje ve uygun ücret teklif ederek onları kadroya katmayı başarmıştır.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı yeni transferler dışında altyapıya da önem verir. Bursa gibi fizik açıdan avantajlı gençlerin yaşadığı bir şehrin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilir. Yılın belirli dönemlerinde seçmeler gerçekleştirilir. Bu sayede, voleybola yetenekli olduğu belirlenen, uzun boylu kız çocukları altyapıya kazandırılır. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı kadro analizi yapıldığında takımın her sezona en az bir altyapı oyuncusu ile başladığı bilgisine ulaşılır. Bursa temsilcisinin altyapısından yetişen isimler arasında Gizem Örge, Kübra Akman ve Defne Başyolcu yer alır.

Transfer Dönemi Özeti ve Değerlendirmeleri

Nilüfer Belediyespor yönetimi, yeni transferlerin performanslarını yakından takip eder. Takıma uyum sağlayamayan, performans anlamında beklentileri karşılayamayan isimlerin durumu teknik ekip ile görüşülür. Bunun yanı sıra, mutsuz olan veya başka bir takımdan teklif alan isimler hakkında da durum değerlendirmesi yapılır. Sultanlar Ligi’nde transfer döneminin Şubat ayının başında bitiyor olması, tüm takımlar için olduğu kadar Nilüfer Belediyespor için de ciddi bir avantajdır. Yönetim, teknik ekibin istekleri ve transfer bütçesi doğrultusunda kadroyu bazı isimler ile güçlendirebilir.

Nilüfer Belediyespor, mütevazi olduğu kadar istikrarlı ve prensipli bir kulüptür. Yönetim ve teknik ekip, oyuncunun performansı kadar karakterine de önem verir. Sorun çıkartan, arkadaşları ile uyumsuz olan, takımda olmak istemediğini net bir şekilde belli eden oyuncular ile transfer dönemi sonunda yollar ayrılır.

Gelecek Sezonlar İçin Transfer Planları

Sultanlar Ligi’ndeki takımlar için voleybol transfer hedefleri hiçbir zaman bitmez. Nilüfer Belediyespor scout ekibi, sezonun başlamasıyla beraber hem Sultanlar Ligi’ni hem de 1.Lig’i didik didik inceleyerek oyuncu araştırması yapar. Performansı ile fark yaratan isimler, transfer listesine eklenir. Oyunculara teklifler yapılır. Teklifi kabul eden isimlerle Ocak veya Şubat ayında resmi sözleşme imzalanır.

Bursa temsilcisinin sabit bir transfer politikası vardır. Takımın pasörü, tecrübeli bir isim olur. Orta oyuncular, genç ve gelecek vaat eden isimlerdir. Libero, tıpkı pasör gibi tecrübeli ve kendini kanıtlamış bir isim olmalıdır. Smaçör ve pasör çaprazı ise fark yaratan oyuncular olmak zorundadır.