Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Maçı Programı

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı maçı deplasmanda olduğu takdirde değişen pek bir şey yoktur. Kulübün vefakar taraftarları, farklı şehirlere giderek takımlarını desteklerler. 1989 yılında kurulan Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, 2005’ten bu yana bu isimle faaliyetlerine devam eder. Renkleri mavi, beyaz ve yeşil olan takımın taraftar sayısı oldukça fazladır. Bursa temsilcisi, maçlarını çok uzun süreden TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynar.

Taraftarlar, takımlarını izlemek adına bu salonu hınca hınç doldururlar. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı maçı deplasmanda olduğu takdirde değişen pek bir şey yoktur. Kulübün vefakar taraftarları, farklı şehirlere giderek takımlarını desteklerler.

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Maçı Ön İzlemeleri              

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, Bursa şehrinin gözbebeğidir. 2009 – 2010 ila 2013 – 2014 sezonları arasında Acıbadem Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nde mücadele etmiştir. 2014 – 2015 sezonundan beri Sultanlar Ligi’nde yer alan takım, mütevazi başarılara sahiptir. 1.Lig’de 2013 – 2014 sezonunda ikinci, 2007 – 2008 sezonunda üçüncü olmuştur. Bunun yanı sıra, Kupa Voley olarak adlandırılan Türkiye Kupası’nda 2010 – 2011 sezonunda ikincilik, 2009 – 2010 sezonunda ise üçüncülük elde etmiştir. Bursa temsilcisi, Avrupa’da da fena olmayan işler yapmıştır. 2010 – 2011 sezonunda Balkan Kupası’nda şampiyon olarak taraftarlarını sevindirmiştir.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı maçı izleyenler, bu kararları için asla pişman olmazlar. Bursa temsilcisi, Kadınlar Voleybol Ligi serüvenine başladığı günden bu yana kaliteli kadrolarla ve oyuncularla mücadele etmiştir. Yönetim, herhangi bir başarısızlık halinde değişiklik yapmayı tercih eder. Bu duruma örnek olarak 2021 – 2022 sezonu verilir. Nilüfer Belediyespor’u o sezon Dehri Can Dehrioğlu çalıştırıyordu. Bursa temsilcisi, o sezon Sultanlar Ligi’nin yanı sıra Challenge Kupası’nda da mücadele ediyordu. Her iki organizasyonda da başarılı sonuçlar alınamadı. Yönetim, 1988 doğumlu antrenör Dehri Can Dehrioğlu ile yolları ayırma kararı aldı. Yalnızca bu detay dahi Nilüfer Belediyespor’un doğru bir şekilde yönetildiğini kanıtlar.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, mütevazi bir mücadele örneği sergiler. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Sultanlar Ligi’nde birbirinden güçlü takımlar vardır. Bilhassa Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet, başarıları ile öne çıkar. Sultanlar Ligi’nde Tijana Boskovic, Arina Fedorovtseva, Zehra Güneş, Cansu Özbay, Naz Aydemir Akyol, Jovana Brakocevic gibi isimler yer almıştır ve almaya devam etmektedir. Nilüfer Belediyespor ise daha çok bu takımlarda tutunamayan, belli bir kaliteye sahip isimleri kadrosunda bulundurur. Bunun yanı sıra, takımın işini çok iyi yapan bir teknik ekibi vardır. Bilhassa maç öncesi değerlendirmeler ve ön izlemeler, oldukça iyi bir şekilde yapılır. Rakip takım incelemesi sayesinde maçlarda oldukça iyi sonuçlar elde edilir. Bursa temsilcisi; Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet ile oynadığı maçlar dışındakileri genellikle kazanır. 

Maç Sonuçları ve Özetler

Nilüfer Belediyespor maç sonuçları, taraftarları genellikle memnun eder. Kulübün bilhassa iç saha maçlarında çok iyi sonuçlar aldığı aşikardır. Sultanlar Ligi’ni yakından takip edenlerin de bildiği üzere Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet, Anadolu takımları ile oynadığı maçları herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde kazanır. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, bu üç takım ile oynadığı maçları kazanamasa dahi onlardan en az bir set almayı başarır. Bunun yanı sıra, Bursa temsilcisi, ligdeki diğer takımlar karşısında zorlanmaz. Galatasaray Daikin, Türk Hava Yolları ve Kuzeyboru gibi nispeten güçlü takımları dahi zorlanmadan yener.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, Sultanlar Ligi’ni dördüncü, beşinci veya altıncı sırada bitirmeyi hedefler. Bu sayede, Avrupa kupalarına katılmayı ister. Bursa temsilcisi, bu hedefine genellikle ulaşır. Takımın Challenge veya Balkan Kupası’nda ülkemizi temsil etmesi, hiç kimse için sürpriz değildir.

Voleybol Maçı Öncesi Stratejiler

Nilüfer Belediyespor, taraftar desteği açısından şanslı bir kulüptür. Taraftarlar, takımlarını desteklemek adına iç saha veya deplasman fark etmeden her maça giderler. Teknik ekip ve oyuncular da bu desteğe layık olmak adına elinden geleni yaparlar.

Sultanlar Ligi’nde başarılı olmak pek kolay değildir. Takımlar, voleybola duyulan ilginin artmasına paralel olarak kadrolarını çok daha kaliteli isimlerle takviye ederler. Bu durum, rekabeti arttırır. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, ligde hedeflediği noktalara ulaşmak adına her maça farklı bir strateji ile çıkar. Takımın Fenerbahçe Opet, Vakıfbank ve Eczacıbaşı Dynavit ile oynadığı maçlarda defansı ön planda tuttuğu aşikardır. Antrenör, iyi servis atan bu takımları durdurmak adına iyi manşet alan iki smaçörünü oynatır. Bu tür maçlarda daha çok pasör çaprazı ve tek ayakçı orta oyuncu üzerinden hücum yapılır. Diğer maçlarda ise skorer smaçörün devrede olduğunu söylemek gerekir.

Maç Anı Yorumları ve Canlı Analiz

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı maçı sırasında bilhassa Youtube’da aktif bir izleyici kitlesinin olduğunu söylemek gerekir. Yakından takip edenlerin de bildiği üzere Sultanlar Ligi’nin birçok maçı hem TRT Spor Yıldız hem de Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanır. Maç sırasında izleyicilerin canlı analiz ve yorum yapmalarına rastlanır.

Maç Sonrası Değerlendirmeler

Nilüfer Belediyespor, hem Sultanlar Ligi’nde hem de Avrupa’da mücadele eder. Bu yüzden, takımın maç programı bir hayli yoğundur. Yine de teknik ekibin ve oyuncuların her maça ayrı bir motivasyon ile hazırlandıklarını söylemek gerekir.

Nilüfer Belediyespor maç sonrası değerlendirmeler hakkında net bir yorum yapmak mümkün değildir. Burada önemli olan etken, tahmin edebileceğiniz üzere maç sonucudur. Kazanılan maçın ardından takımda olumlu bir hava vardır. Hele bir de galibiyetin ligin güçlü takımlarından birisi karşısında alınması halinde bu olumlu hava taraftarlara da yansır. Kaybedilen maç sonrasında ise kulüpte üzüntü hakimdir. Fakat, profesyonelliklerini koruyan oyuncular, mağlubiyeti unutup vakit kaybetmeden yeni maçın hazırlıklarına başlarlar.

Oyuncu Performans İstatistikleri

Nilüfer Belediyespor oyuncu istatistikleri düzenli olarak tutulur. Teknik ekip, ilk altıdaki oyuncuların blok, servis ve hücum performanslarını tek tek değerlendirir. Servis karşılamada sorun yaşayan smaçörlere özel manşet idmanı hazırlanır. Bunun yanı sıra, takımın tamamı blok antrenmanına tabi tutulur.

Oyuncu Performans Analizleri

Oyuncu analizi, Nilüfer Belediyespor gibi bir takım için oldukça önemlidir. Hangi oyuncunun hangi pozisyonda daha iyi bir performans ortaya koyduğuna bakılır. Maçın yıldızı olan isim, bu durumdan haberdar edilir. Servis karşılamada veya hücumda nispeten kötü performans gösteren oyunculara hafta içi özel antrenman programları uygulanır.

Taktiksel Yaklaşımlar ve Stratejiler

Nilüfer Belediyespor, taktiğini rakibe göre belirler. Ancak, takımın maçlara genel olarak kazanma hedefi ile çıktığını ve en iyi ilk altısını sahaya sürdüğünü söylemek gerekir.

Maç Sonrası Yorumlar ve Değerlendirmeler

Sultanlar Ligi maçları, Youtube üzerinden izlendiği için canlı maç yorumu görmek mümkündür. Bunun yanı sıra, maçın ardından voleybolla ilgili Youtube kanallarında veya X platformunda birtakım değerlendirmelere rastlanır.

Taraftar Tepkileri ve Atmosfer

Nilüfer Belediyespor, maçlarını oldukça güzel bir atmosferde oynar. Taraftarlar, takımları maç kaybetse dahi olumsuz bir reaksiyon vermezler. Bu durum, oyuncular açısından ciddi bir avantajdır. Kulüpte taraftar baskısı yok denecek kadar azdır.

Sakatlık ve Cezalı Oyuncular

Gerekli lig sıralaması sayesinde Avrupa’ya gitmek isteyen Nilüfer Belediyespor, sezon içerisinde birtakım sakatlık ve ceza sorunları ile karşılaşır. Ancak, takımın 14 kişilik kadrosu olduğu için bir sorun yaşanmaz.