İnegöl Belediyespor Oyuncular Voleybol Takımı Oyuncuları

İnegöl Belediyespor oyuncular listesinde geçmişten bu yana çok sayıda isim yer almıştır. Türkiye’nin en popüler şehirlerinden birisi olan Bursa’da başta futbol olmak üzere spora duyulan ilgi bir hayli fazladır. İnsanlar, günlük hayatın zorlu şartlarından sıkıldıkları için spor müsabakalarına yönelirler. Bunun yanı sıra, Bursa’daki insanlar, spor yapmayı da çok severler.

Futbol, basketbol, voleybol kulüplerinin seçmelerine çok sayıda kişi katılır. Futbolda Bursaspor’un voleybolda ise Nilüfer Belediyespor’un çok sevildiğini ve desteklendiğini söylemek gerekir. İnegöl Belediyespor, adından da tahmin edilebileceği üzere Bursa’da faaliyet gösteren bir kulüptür. Hem erkek hem de kadın voleybol takımı mevcuttur. İnegöl Belediyespor oyuncular listesinde geçmişten bu yana çok sayıda isim yer almıştır.

İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı Oyuncu Performans Analizleri

İnegöl Belediyespor kadın voleybol takımı, çok uzun süreden bu yana Türkiye İkinci Voleybol Ligi’nde mücadele eden mütevazi bir kulüptür. Takımın Sultanlar Ligi hedefine ulaşması oldukça zordur. Bunun en önemli sebebi tahmin edilebileceği üzere ekonomiktir. İnegöl Belediyespor voleybol transfer bütçesi oldukça düşüktür. Yönetim, her ne kadar alt liglerin tecrübeli ve başarılı oyuncularını kadroya katmak istese de bunu yapabilmek adına gerekli olan bütçeden yoksunluk çok ciddi bir problemdir. Bir başka deyişle, İnegöl Belediyespor oyuncular tarafından istenen yıllık ücretleri veremez. Söz konusu detay, takımın transfer konusunda daha mütevazi isimlere yönelmesine neden olur.

Bursa temsilcisi, tıpkı diğer voleybol kulüpleri gibi her sezona 14 oyuncu ile başlar. İnegöl Belediyespor oyuncular listesinde iki pasör, iki pasör çaprazı, dört smaçör, dört orta oyuncu ve iki de libero yer alır. Yönetim, tüm transferleri en geç Haziran ayına kadar tamamlar. Devre arası transferi genellikle yapılmaz. Yönetim, teknik ekip ve antrenör bir araya gelerek oyuncuların performanslarına dair değerlendirmeler gerçekleştirir. Oyuncu performans analizleri sayesinde takımın genel durumu hakkında detaylı bilgi alınır.

Alt liglerde başarılı olmak zordur. Buradaki takımlar en üst seviye voleybol ligi için mücadele ederler. İnegöl Belediyespor’un işi zannedilenden daha zordur. Teknik ekip, hem maç öncesi hem de sonrası oyuncu performans analizleri gerçekleştirerek takımın daha iyi sonuçlar almasını sağlamayı çalışır. Performans analizleri sırasında bazı hususlara dikkat edilir. Pasörlerin isabetli pas oranları, pasör çaprazlarının hücum yüzdeleri, smaçörlerin servis karşılama ve hücum yüzdeleri, orta oyuncuların blok ve top sektirme oranları, liberoların mükemmel manşet yüzdeleri gibi detaylar bakılır. Bunun yanı sıra, maçlarda oyuna sonradan dahil olan oyuncuların verimlilik oranları da önemsenir.

İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı Oyuncu Performansı

İnegöl Belediyespor voleybol transfer bütçesi düşük olduğu için geçmişten bu yana takımda diğer kulüplere kıyasla daha mütevazi oyuncular görev yapar. Bu detay, takımın maçlarda istediği sonuçları almasının önüne geçer. Oyuncu performansları genel olarak istenilen seviyede değildir. Bilhassa kritik pozisyonlarda görev yapan isimler için olumlu konuşmak mümkün değildir.

Takımın en önemli sorunlarının başında pasör gelir. Geçmişten beri takımın pasörü olarak görev yapan isimlerin düşük verimlilik ile oynamaları, hedeflere ulaşılamamasına neden olur. Teknik ekip, tercihini en az 1.80 boyunda bir pasörden yana yapar. Oyuncunun iyi paslar atmasının yanı sıra blokta da etkin olması hedeflenir. Fakat, bilhassa alt liglerde böyle bir isim bulmak çok zordur. Oyuncu performansları ile ilgili bir diğer sorun pasör çaprazıdır. Voleybolu yakından takip edenlerin de bildiği üzere pasör çaprazı, bir takımın hücum yükünü sırtlar. İnegöl Belediyespor pasör çaprazları ise takıma beklenen katkıyı yapamazlar. Bu durum, hücumdaki tüm yükü smaçörlerin sırtına yükler.

Bursa temsilcisinin smaçörleri genellikle iyi performans ortaya koyar. Bu isimler, hem servis karşılamada hem de hücumda iyi işler çıkarırlar. Antrenör, bazı maçlara iki defansif smaçör ile çıkar. Bu sayede, takımın defanstaki direnci arttırılır. Kazanılma zorunluluğu olan maçlarda ise iki smaçörden birisi defansif, diğeri ise hücum ağırlıklı olur. İnegöl Belediyespor, orta oyuncuların ve liberoların performansları ile ilgili genel olarak bir sorun yaşamaz.

İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı Oyuncu Analizleri

İnegöl Belediyespor oyuncular, her şeyden önce, karakterleriyle camiaya yakışırlar. Yönetim, voleybol transfer hedefleri sürecinde oyuncunun performansının yanı sıra nasıl biri olduğuyla da yakından ilgilenir. Sorun çıkarmayan, uyumu bozmayan, sorumluluk almayı seven oyuncular kadroya katılırlar.

Oyuncular ile ilgili bir diğer önemli husus, takıma hangi seviyede katkıda bulunacaklardır. Yönetim, İnegöl Belediyespor voleybol transfer görüşmeleri gerçekleştirirken antrenörün ve teknik ekibin fikirlerini ön planda tutar. Onların vermiş olduğu listede yer alan isimler ile görüşmeler gerçekleştirilir. Oyunculara kulübün voleybol transfer hedefleri hakkında bilgi verilir. Maddi konularda anlaşıldığı takdirde transfer süreci tamamlanır.

Bursa temsilcisinin taraftarları, oyuncuların performanslarına çok dikkat ederler. Onlar da tıpkı antrenör ve teknik ekip gibi oyuncu analizleri yaparlar. Taraftarlarına performansına en dikkat ettiği isim genellikle pasör çaprazı olur. Takımı sırtlayan ve her maç minimum yüzde 40 ile hücum eden bir pasör çaprazı, taraftarlar tarafından da çok sevilir.

İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı Yıldız Oyuncuları

İnegöl Belediyespor’un kadrosunda geçmişten bu yana birden çok yıldız oyuncu yer almıştır. Aysu Elveren, Tuğçe Darıcalı, Sevgi Özdemir, Selen Değirmencioğlu, Beyza Tekeli, Cansen Örencik, Tuğçe Dalar, Ayşe Zilayas, Ezgi Düzgezen, Selda Aksoy ve Esra Tınığ Buken gibi alt liglerin tecrübeli ve yıldız isimleri, bir dönem İnegöl Belediyespor oyuncular listesinde kendilerine yer bulmuşlardır.

Yeni Transferler ve Ayrılan Oyuncular

Sultanlar Ligi’nde olduğu gibi alt liglerde de transfer çalışmaları, Ocak ayı ile başlar. Bütçe konusunda herhangi bir sorun yaşamayan takımlar, en geç Mart ayına kadar yeni sezon kadrolarını kurmuş olurlar. İnegöl Belediyespor voleybol transfer bütçesi daha düşük olduğu için bu konuda biraz geç kalır. Yine de takımın yeni sezon hazırlıklarına başlayacağı tarih olan Ağustos ayına kadar kadro tamamlanmış olur.

İnegöl Belediyespor voleybol yeni transferler, antrenörün ve teknik ekibin vermiş olduğu liste dikkate alınarak gerçekleştirilir. Transfer döneminde neredeyse her pozisyona en az bir oyuncu transfer edilir. İnegöl Belediyespor transfer listesinde birinci hedeflerin yanı sıra alternatif isimler de yer alır. İlk görüşmelerden sonuç alınamadığı takdirde alternatif isimler ile temas kurulur. İnegöl Belediyespor voleybol oyuncu ayrılıkları da yine antrenörün verdiği rapor dikkate alınarak gerçekleştirilir. Bir önceki sezonda beklentileri karşılayamayan ve düşük performans gösteren isimler ile yollar ayrılır. Takımdan ayrılan oyunculara sosyal medya hesabı aracılığıyla teşekkür edilir.

Takımın Altyapısından Gelen Genç Oyuncular

Bursa’da yaşayan genç kızlar, başta Nilüfer Belediyesi ve İnegöl Belediyespor kulüplerinin altyapı seçmelerine katılırlar. Göçmen nüfusunun fazla olduğu şehirde boyu uzun kızların sayısı da çoktur. Bu yüzden, İnegöl Belediyespor altyapı seçmeleri çok fazla ilgi görür.

Bursa temsilcisi, düşük transfer bütçesine sahip olduğu için takımın 14 kişilik kadrosuna genellikle en az bir altyapı oyuncusu ekler. Dört orta oyuncudan, iki pasörden veya iki liberodan birisi genellikle altyapıdan gelen bir isimdir.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Bursa, Türk voleyboluna çok sayıda isim kazandırmıştır. İnegöl Belediyespor altyapısından çıkan isimler de farklı liglerde voleybol oynayan popüler oyuncular haline gelmişlerdir.