Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Oyuncular Oyuncuları

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı oyuncular olmak üzere kulüp ile ilgili çoğu konuda bilgi alabilirsiniz. Türkiye, futbolun yanı sıra bir voleybol ülkesidir. Bu spora ilgi duyan gençlerin sayısı bir hayli fazladır. İnsanları voleybola yönlendiren unsur, Filenin Sultanları olarak bilinen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın elde ettiği başarılardır.

2023 yılında Avrupa Şampiyonası’nda ve Milletler Ligi’nde şampiyon olan takımın Türkiye’yi gururlandırdığı aşikardır. Bunun yanı sıra, Sultanlar Ligi’nde de ciddi bir rekabet söz konusudur. Bu ligin dişli takımlarından birisi de Nilüfer Belediyespor’dur. Yazımız sayesinde başta Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı oyuncular olmak üzere kulüp ile ilgili çoğu konuda bilgi alabilirsiniz.

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Oyuncu Performans Analizleri

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, 1989 yılında kurulmuştur. Merkezi Bursa’dadır. Mavi, yeşil ve beyaz renklere sahiptir. 2005 yılından bu yana faaliyetlerini Nilüfer Belediyespor çatısı altında sürdürür. Maçlarını, modern oluşuyla dikkat çeken TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynar.

Türkiye voleybol ligi içerisinde yer alan Nilüfer Belediyespor, bugüne kadar birçok başarı elde etmiştir. Sultanlar Ligi’nde fark yaratan bir takım olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra, geçmiş yıllarda 1.Lig’de yer almıştır. Bu platformda 2013 – 2014 sezonunda ikincilik, 2007 – 2008 sezonunda ise üçüncülük elde etmiştir. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, Türkiye’yi temsil etme konusunda oldukça başarılıdır. 2010 – 2011 sezonunda Balkan Kupası’nda şampiyon olarak ülkemize haklı bir gurur yaşatmıştır. Buna ek olarak, Kupa Voley olarak da bilinen Türkiye Kupası’nda 2009 – 2010 sezonunda üçüncülük, 2010 – 2011 sezonunda ikincilik elde etmiştir.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı oyuncular listesinde geçmişten bu yana önemli isimler yer almıştır. Kulübün Bursa’da faaliyet göstermesi önemli bir detaydır. Bursa, göçmen nüfusun fazla olduğu bir şehirdir. Fiziksel özellikleri ile voleybol ve basketbola yatkın olduklarını kanıtlayan Bursa şehrinin gençleri, spordaki şanslarını Nilüfer Belediyespor’da denerler. Bu yüzden, kulübün altyapısının çok iyi çalıştığını söylemek mümkündür.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın oyuncuları arasında yer alan Kübra Akman ve Gizem Örge, Nilüfer Belediyespor altyapısından yetişmişlerdir. Bursa temsilcisi, oyuncu performans analizi yapma konusunda oldukça başarılıdır. Teknik ekip, oyuncuların gereksinimlerine ve kapasitelerine uygun antrenman tekniklerini belirleyerek uygulamaya koyar. Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, sezon içerisinde genel olarak günde çift idman yapar. Oyuncuların maç ve antrenman istatistikleri tutulur. Blok, servis ve hücum istatistikleri değerlendirilir. Teknik ekip, oyuncuların eksiklerini tespit ederek onlara özel antrenman programları hazırlar.

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Oyuncular Performansı

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımının kadrosunda birbirinden değerli yerli ve yabancı isimler bulunur. Bursa’nın gözbebeği kulüplerinden birisi olan Nilüfer Belediyespor, altyapıdan yetiştirdiği oyuncuları da A takıma çıkarır. Bursalı iş adamları, kulübe düzenli olarak maddi destek verirler. Nilüfer Belediyespor transfer bütçesi düşük değildir. Kulübün Türkiye voleybol ligi favorileri arasında yer alan Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet gibi iyi oyuncuları kadrosuna katması mümkün olmasa da performansı fena olmayan isimler transfer edilir.

Nilüfer Belediyespor teknik ekibi, takıma dahil olan genç isimlerin performanslarını yükseltmek adına elinden geleni yapar. Kulübün değer kazandırdığı oyuncuların sayısı bir hayli fazladır. Bu isimlerden şu şekilde bahsetmek mümkündür:

  • Lila Şengün: 2 Mart 2002 tarihinde dünyaya gelen genç isim, pasör olarak görev yapar. Sporcu bir aileden gelir. Voleybola 2011 yılında henüz dokuz yaşında olduğu dönemde Fenerbahçe altyapısına katılarak başlamıştır. 2019 ila 2021 yılları arasında sarı lacivertli takımın as kadrosunda kendisine yer bulmuştur. Sonrasında farklı kulüplerde kiralık olarak forma giymiştir. Yolu, Nilüfer Belediyespor’a da düşmüştür. Burada gösterdiği performans ile istatistiksel açıdan ligin en iyi pasörlerinden birisine dönüşen 1.86 boyundaki oyuncu, Filenin Sultanları’nın geniş oyuncu listesinde de kendisine yer bulan bir isimdir.
  • Deniz Uyanık: Nilüfer Belediyespor’a katıldıktan sonra ciddi gelişim gösteren oyunculardan birisidir. 25 Haziran 2001 tarihinde dünyaya gelen isim, orta oyuncu olarak görev yapar. Uzun boyunun avantajını çok iyi kullanır. Bloktaki etkinliğinin yanı sıra tek ayak hücumları ile de göz doldurur. Voleybola Beylikdüzü İhtisas kulübünde başlamıştır. Sonrasında Nilüfer Belediyespor’a transfer olmuştur. Burada gösterdiği performans ile büyük kulüplerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.
  • Beliz Başkır: 26 Aralık 1998 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, 1.95 boyundadır. O da Deniz Uyanık gibi orta oyuncu olarak görev yapar. Voleybol severlerin Fenerbahçe Opet’ten tanıdığı bir isimdir. Sarı lacivertli kulüpte çok fazla forma şansı bulamamıştır. Ancak, o da Nilüfer Belediyespor’a gelip gelişim göstermiştir. Partneri Deniz Uyanık ile beraber rakiplere hücumda geçit vermeyen bir orta oyuncuya dönüşmüştür.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı oyuncular arasında yer alan Lucille Gicquel, Laura Kunzler, Oleksandra Milenko gibi isimler de ekibe katıldıktan sonra teknik ekibin başarılı idman sistemi sayesinde eskiye kıyasla daha iyi performans ortaya koymaya başlamışlardır.

Nilüfer Belediyespor Voleybol Takımı Oyuncu Analizleri

Nilüfer Belediyespor, voleybol transfer hedefleri açısından mütevazi bir kulüptür. Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet gibi takımlarda tutunamayan yerli oyuncular transfer edilir. Bu oyuncular, Bursa temsilcisine geldikten sonra daha çok forma şansı bulmaya başlarlar. Oynayarak kendilerini geliştirirler. Eskiye kıyasla çok daha iyi performans ortaya koyarlar. Nilüfer Belediyespor oyuncu analizleri yapıldığında kulübün kadrosuna katılan her isme ivme kazandırdığı gerçeği ile karşılaşılır.

Nilüfer Belediyespor Voleybol Takımı Yıldız Oyuncuları

Nilüfer Belediyespor, kadrosunda geçmişten bugüne birçok başarılı oyuncuya yer vermiştir. Bazı isimler, diğerlerine kıyasla bir adım öne çıkmıştır. Onların başında Kübra Akman gelir. 13 Ekim 1994 tarihinde İznik’te dünyaya gelen oyuncu, voleybola 2005 yılında Nilüfer Belediyespor altyapısında başlamıştır. Kısa süre içerisinde kendisini göstermiştir. 2010 – 2011 sezonunda henüz 16 yaşında olduğu dönemde A takıma yükselmiştir. 1.98 boyundaki orta oyuncu, üç sezon boyunca Nilüfer Belediyespor’da oynamıştır. Sonrasında kulübe para kazandırarak Vakıfbank’a transfer olmuştur. Kübra Akman, Nilüfer Belediyespor’un yıldız oyuncuları arasında ilk sıralarda yer alır.

Gizem Örge, Nilüfer Belediyespor’un yetiştirdiği en önemli isimlerden birisidir. 26 Nisan 1993 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, 2008 yılında henüz 15 yaşında olduğu dönemde Bursa temsilcisinin altyapısına katıldı. 2010 – 2011 sezonunda A takıma yükseldi. Üç sezon boyunca libero olarak görev yaptıktan sonra Vakıfbank’a transfer oldu. Çok sayıda turnuvada “en iyi libero” ödülünü alan yıldız oyuncu, Bursa temsilcisinin yıldızları arasındadır.

Yeni Transferler ve Ayrılan Oyuncular

Nilüfer Belediyespor oyuncu ayrılıkları normal karşılanmalıdır. Bursa temsilcisi, her sezona 14 kişiyle başlar. İki pasör, iki pasör çaprazı, dört smaçör, dört oyuncu ve iki liberodan oluşan kadroda genellikle dört yabancı oyuncu yer alır. Nilüfer Belediyespor voleybol yeni transferler arasında hem yerli hem de yabancı isimler vardır.

Takımın Altyapısından Gelen Genç Oyuncular

Nilüfer Belediyespor voleybol transfer gelişmeleri dikkate alındığında kulübün pasör çaprazı ve smaçör pozisyonuna yabancı oyuncuları transfer ettiği, ancak diğer pozisyonlarda altyapıdan yetişen oyunculara şans verdiği bilgisine ulaşılır.

Kübra Akman, Gizem Örge ve daha birçok isim, Bursa temsilcisinin altyapısından yetişmiştir. Kulübün spor okullarına gösterilen ilgi bir hayli fazladır.