Beşiktaş’ın Kaptanı Cenk Tosun

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ a sezon başında katılan tecrübeli isim 31 yaşındaki Cenk Tosun sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi nedeni ile yeniden masaya oturmaktalar.

Kara kartal da sezon başında istenilen seviye de olamayan tecrübeli isim 31 yaşındaki Cenk Tosun özellikle takımın başına geçen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile birlikte yeniden eski formuna da ulaştı.

Gelecek sezon siyah beyazlı takım Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonun da bitecek olan Cenk Tosun için takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ‘İn de yakından takip ettiği durumda oyuncusunun takımda kalmasın çok istiyor.

Yeni sözleşme detayları üzerinde Beşiktaş’ ın 31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun ile temasları devam ederken en az 2 yıllık bir sözleşme ile 2026 yılına kadar ve yıllık ücretinde de zam yaparak takımın kaptanlığını liderliğini sürdürmeye devam etmesini istiyorlar.

Cenk Tosun’ da siyah beyazlı takımda kalmak tan yana olurken yakaladığı formunu da burada siyah beyazlı forma ile devam ettirmek istiyor.

Takımın önemli bir parçası olan tecrübeli oyuncu kariyerinin sonuna yaklaşırken attığı goller ile adeta yıldız isimlere de parmak ısırtmaya devam ediyor. Süper lig de her teknik adamın kadrosunda görmek istediği isimlerden birisi olan 31 yaşındaki Cenk Tosun kariyerini burada sonlandıracak gibi.

Cenk Tosun Beşiktaş İle Yüksekten Uçuyor

31 yaşındaki Cenk Tosun bu sezon siyah beyazlı forma ile göstermiş olduğu performans çok etkileyici. Süper lig de en son Fenerbahçe derbisin de göstermiş olduğu performansı ve attığı 2 gol ile Beşiktaş‘ın galibiyetinde büyük rol oynayan takımın kaptanı en son lig de Giresunspor maçında maçı tamamlayamayarak sahayı terk etmişti.

31 yaşındaki golcüsü Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile bu sezon 28 resmi maçta 15 gol ve 3 asistlik katkısı yaparak takımına desteğini devam ettiriyor.

Siyah beyazlı forma ile özellikle takımın başına geçen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile birlikte yeniden eski formuna da ulaştı.

Formunun artmasında önemli bir yere sahip olan tecrübeli teknik adam Şenol Güneş tecrübeli oyucusunu daha çok sağ çizgi de kanat forvet gibi kullanmaya başladıktan sonra daha çok verim almaya başladı. Bunun bir diğer etkisi de daha net olarak görmesek te Rachid Ghezzal’ ın formasına kavuşması oldu diye biliriz.

Hücumda etkili işler çıkaran 31 yaşındaki Cenk Tosun yeni sözleşme imzaladıktan sonra gelecek sezon gol krallığında mutlaka adını üst sıralarda zirvede göreceğiz.

Giresunspor Maçında Sakatlandı

Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile süper lig de en son Gresunspor maçında sakatlanarak oyunda alınırken durumu da belli oldu.

Cenk Tosun’un çekilen MR’ında ufak bir yırtık tespit edilirken süper lig de Trabzonspor maçında riske atılmayacak.