BEŞİKTAŞ’TA ROMAİN SAİSS BELİRSİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak geride bırakan takımlardan oldular.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli rakibi Fenerbahçe ‘ya kaptıran kara kartal gelecek sezona güçlü girmek için transfer çalışmalarına yoğunlaşmış bir sekil de devam ediyorlar.

Spor Toto Süper Ligi 3. sırada bitiren ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turunda katılacak Beşiktaş Şenol Güneş’in sezonun erken açılacak olması nedeniyle transferin hızlı yapılması gerektiğini düşünüyor.

Siya beyazlı takım Beşiktaş ‘ta gelecek sezon kadroda düşünülmeyen ve takımdan ayrılmak isteyen 33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss’ in ayrılmak istemesi nedeni ile stoper bölgesi için transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Takımda ki belirsizliği devam eden Romain Saiss için Fransız kulübü olan Marsilya’ nın tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak istiyorlar. Fransız ekibi Marsilya bu transfer için siyah beyazlı takıma 2,5 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmak istiyorlar.

Siyah beyazlı takım da belirsizlikler sürdüğü için stoper transferinde birçok isim ile görüşmelerine rağmen henüz bir transfer gelmedi. Bu neden ile siyah beyazlı takım da biraz tok satıcı gibi davranarak Fransız ekibi Marsilya’ ya Faslı stoperi Romain Saiss için kapıyı 4 Milyon Euro’ dan açmak istiyorlar.

ROMAİN SAİSS SEZONU NASIL GEÇİRDİ

33 yasındaki Faslı stoper Romain Saissb bu sezon siyah beyazlı forma ile 26 karşılaşmada süre aldı. Sezonu 1 gol 1 asist ile tamamladı.

Beşiktaş ‘ın sol stoperinde görev alan tecrübeli isim duran top ve geride oyun kurmada iyi olsa da alan ve adam savunmasında eksik yönleri dikkat çekiyordu.

Kariyerinin artık sonuna gelen tecrübeli ismi Beşiktaş iyi bir bonservis bedeli ile elinden çıkarması en doğru karar gibi.

ROMAİN SAİSS AYRILMASI İHTİMALİ İLE STOPER BÖLGESİ İÇİN İKİ ADAY VAR

Siyah beyazlı takım da belirsizlikler sürdüğü için stoper transferinde birçok isim ile görüşmelerine rağmen henüz bir transfer gelmedi.

Siya beyazlı takım Beşiktaş ‘ta gelecek sezon kadroda düşünülmeyen ve takımdan ayrılmak isteyen 33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss’ in ayrılmak istemesi nedeni ile stoper bölgesi için transfer arayışlarına devam ediyorlar.

Beşiktaş ‘In geçen sezon da bir ara gündeminde olan 28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey ‘yi yeniden gündemine aldılar. 28 yasındaki tecrübeli stoper sezon sonun da İngiliz ekibi Leicester city ile olan sözleşmesi sona erdiği ve serbest kalacağı içinde siyah beyazlı takımın listesinde ilk sırada yer alan isimlerden oldu.

Güncel piyasa değeri 15 milyon Euro olan 28 yasındaki tecrübeli stoper Daniel Amartey bu sezon takımı ile Premier lig de 20 karşılaşmada süre aldı. 20 lig maçında 18 kez ilk 11 de başlayan tecrübeli isim gol veya asist yapamadı.