Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Süper Lig’de

Kadınlar Basketbol Ligi’nin 26. Haftasında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 10 Nisan Cumartesi günü kendi sahasında Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücaeleyi 66 – 59 kazanan ve ligin bitime 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan taraf Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü oldu.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Tavfik Kaan Artun önderliğindeki Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, bu sezon Kadınlar Basketbol Ligi’nde 7. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan baş antrenör Sudebur Bayrak yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ise bu sezon Kadınlar Basketbol Ligi’nde 24. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasındaki bu maçın en skorer isimleri Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da attığı 15 sayı ile Breanna Richardson ve 14 sayı ile Deniz Şanlı olurken; Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde ise attığı 29 sayı ile Sasha Goodlett ve 17 sayı ile Mürüvvet Uca oldu.

Maçın Detayları

Kadınlar Basketbol Ligi’nin 26. Haftasında Şahin Başol Salonu’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor kozlarını paylaştı.

Maçın birinci periyotunu Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 14 – 17 önde kapatırken; karşılaşmanın ilk yarısını Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 36 – 25 önde bitirdi. Maçın üçüncü periyotunu da 57 – 45 önde bitiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, kendi evinde konuk ettiği Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’u 66 – 59 mağup etti.

Sayı Dağılımı

Kadınlar Basketbol Ligi’nin 26. Haftasında oynanan maçta Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübüi kendi evinde konuk ettiği Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’u 66 – 59 yendi ve ligin bitmesine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek Süper Lig’e yükseldi.

İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı şöyle oldu: Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da Breanna Richardson 15, Revaziye Gönül Dönmez 12, Deniz Şanlı 14, Aslı Sevinç 8, Yağmur Öztürk 7 ve Yasemin Güneş 3 sayı atarken; Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Mürüvvet Uca 17, Saynur Tozlu 1, Dilek Dedeoğlu 2, Yağmur Bul 6, Betül Pehlivan 2, Sasha Goodlett 29 ve Gamze Zeren 9 sayı attı.