Chelsea’nin Stoperi Malang Sarr Süper Lig Yolunda

İngiliz ekibi Chelsea’ye büyük umutlarla transfer olan fakat Londra ekibi ile bir türlü isteneni veremeyen 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr hakkında flaş bir transfer iddiası gündeme atıldı.

Türkiye’de transfer döneminin son günlerine girilirken Chelsea’de kadroda düşünülmeyen 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr için sürpriz bir gelişme yaşandı.

İngiliz basınından Football Insider’ın haberine göre; Chelsea Teknik Direktörü Mauricio Pochettino’nun kadroda düşünmediği 24 yasındaki Fransız stoper Malang Sarr, Süper Lig’den bir takıma kiralanma ihtimali yüksek.

24 yasındaki genç stoper Malang Sarr İngiliz ekibi Chelse nin tecrübeli teknik patronu Mauricio Pochettino‘nun kadroda kesin olarak düşünmediği isimlerden birisi olduğu için genç stoper takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

MALANG SARR KARİYERİ NASIL GEÇTİ?

24 yasındaki genç stoper Malang Sarr futbol kariyerine Fransız ekibi Nizza U – 19 da başladı. OGC Nice B takımı ile devam eden kariyerinde OGC Nizza da forma giymeye devam etti.

2020 – 21 sezonun da OGC Nizza da gösterdiği performansı sonrasında büyük bir çıkış yaparak İngiliz devi Chelsea ye bedelsiz olarak transfer oldu.

İngiliz devi Chelsea ye katıldıktan sonra Portekiz ekibi Porto ya kiralık olarak gelişimi için daha fazla süre alması istenen oyuncu sezonu Porto da geçirdi.

Porto da 27 karşılaşmaya çıkan genç stoper Malang Sarr 2 gol katkısı sağladı. 27 karşılaşmanın da 23 ün de kendisine ilk 11 de yer buldu ve Portekiz ekibinin önemli isimlerinden oldu.

Porto kariyeri sonrasında İngiliz devi Chelsea ye geri dönen genç stoper bu kez 2022 – 23 de ise Fransız ekibi Monaco ‘ya kiralık olarak gönderildi.

Fransız ekibi Monaco da ise 17 karşılaşmada süre alan genç stoper bunların 12 sinde ise ilk 11 de süre aldı. Gol ve asist sevinci yaşayamayan genç stoper kiralık süresi sona erdikten sonra İngiliz ekibine Chelsea ye geri döndü.

Bu sezon 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr İngiliz ekibi Chelse nin tecrübeli teknik patronu Mauricio Pochettino’nun kadroda kesin olarak düşünmediği isimlerden birisi olduğu için genç stoper takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

CHELSEA İLE 2025 YILINA KADAR SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR

24 yasındaki genç stoper Malang Sarr İngiliz ekibi Chelse ye 2020 yılında bedelsiz olarak transfer edilen ve Monaco ve Porto’ya kiralık gönderilen Fransız stoperin, Chelsea’de haftada 120 bin sterlin kazandığı ifade edildi.  Genç stoperin sözleşmesi 2025 yılında sona erecek.

24 yasındaki genç stoperin güncel piyasa değeri ise 6 milyon Euro civarında görünüyor.

Savunmada sağ ve sol stoper dışında sol bek de de görev ala bilen genç stoper için süper lig de hangi takımın talip olduğu ise henüz belli değil.