Fenerbahçe Efe Konuşkan’ı Transfer Etmek Üzere!

2023 yılının Haziran ayını tamamlamaya hazırlandığımız şu günlerde futbol dünyasında adından en çok söz ettiren ismin Arda Güler olduğunu söyleyebiliriz. 2005 doğumlu oyuncunun kısa süre içerisinde böylesine bir çıkış yakalayacağını herhalde kimse tahmin etmezdi. 2019 yılının Şubat ayında Gençlerbirliği altyapısından Fenerbahçe altyapısına transfer olan Arda Güler, 2021 – 2022 sezonu öncesinde A takım ile idmanlara çıkmaya başladı.

Geçen sezon çok az süre alsa da dikkat çekmeyi başardı. Kısıtlı dakikalarda yaptığı işler ile dikkat çekti. Uzun süreden bu yana başarıya hasret olan Fenerbahçelilerin yüzünü güldürdü. Bu sezon ise çok daha iyiydi. Hem Fenerbahçe’de hem de milli takımda güzel işler yaptı.

Arda Güler Fenerbahçe’den Ayrılmaya Hazırlanıyor

Her şeyden önce, Arda Güler’in bu sezon nasıl bir performans ortaya koyduğundan bahsedelim! Kendisi, Süper Lig’de 20 maçta görev aldı. Söz konusu maçların 11’ine ilk 11’de başladı. Dokuz maçta oyuna sonradan dahil oldu. Güzel performansını dört gol ve dört asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 35 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 547 dakika kaldı. Altı gol atıp yedi asist yaptı. Henüz 18 yaşında olmasına rağmen 13 gole katkıda bulunmayı başardı.

Takdir edersiniz ki, Arda Güler’in bu performansı, farklı kulüplerin de dikkatini çekti. Oyuncu ile Avrupa’nın dev kulüpleri ilgileniyor. Ajax’ın oyuncuyu ısrarlı bir şekilde istediği dile getiriliyor. Bunun yanı sıra, Borussia Dortmund, RB Leipzig ve hatta Real Madrid’in bile oyuncu ile ilgilendiğine dair iddialar mevcut! Fenerbahçe ise böylesine değerli bir oyuncuyu bir sezon daha kadroda tutmak istiyor. Bilhassa başkan Ali Koç’un isteği bu yönde! Ali Koç, çok uzun süreden bu yana Arda Güler ve ailesi ile görüşüyor. Fakat, söz konusu görüşmelerden şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı. Arda Güler’in takımdan ayrılma ihtimali, kalma ihtimalinden çok daha fazla!

Fenerbahçe Arda Güler’in Alternatifini Buldu

Arda Güler’in genç yaşta yıldızını parlatmasının ardından benzer yaşlardaki gençlere duyulan ilgi arttı. Fenerbahçe, genç oyuncunun takımdan ayrılması halinde yerini farklı bir genç ile doldurmaya hazırlanıyor. O isim Efe Konuşkan! Kendisi, 3 Şubat 2008 tarihinde dünyaya geldi. Güncel tarih itibariyle, Bucaspor 1928 takımında forma giyiyor. Futbola on yaşında Bucaspor 1928 altyapısında başlayan Efe Konuşkan, kısa süre içerisinde adından söz ettirdi. Oyuncunun harika bir tekniği bulunuyor. Neredeyse tüm özellikleri ile Arda Güler’e benziyor.

Fenerbahçe yönetimi, hem oyuncu hem de ailesi ile çok uzun süreden bu yana görüşüyor. Görüşmelerde önemli bir yol kat edildi. Efe Konuşkan ve ailesi, Fenerbahçe’yi çok istiyor. Fenerbahçe, 15 yaşındaki oyuncuyu altyapıda değerlendirecek. Onu burada A takım için hazırlayacak.