Fenerbahçe Tanguy Ndombele Transferinde Mutlu Sona Ulaştı

Sarı lacivertli takım, transfer döneminin bitmesine daha bir ay olmasına rağmen kadrosunu birbirinden önemli isimler ile güçlendirdi. Fenerbahçe’nin son transferleri Fred ve Cengiz Ünder idi. Cengiz Ünder, Olimpik Marsilya’dan 15 milyon Euro karşılığında transfer edildi. Fred için eski kulübüne 9.75 milyon Euro ödenecek.

Fenerbahçe’nin transferde durmaya niyeti yok! Başkan Ali Koç, çok uzun süreden bu yana hayalini kurduğu Dominik Livakovic transferini bitirmek istiyor. Bunun yanı sıra, merkez orta sahaya da her halükarda yeni bir transfer yapılacak.

Fenerbahçe Tottenham’ın Karşısına Yeni Bir Teklif ile Çıktı

Fenerbahçe, Fred’in ardından Tanguy Ndombele’yi de kadrosuna katarak Süper Lig’in en güçlü orta sahasını oluşturmak istiyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Tanguy Ndombele ile ilk olarak Galatasaray ilgilenmeye başladı. Sarı kırmızılı kulüp, bu oyuncu için Tottenham’ın kapısını çaldı. Fakat, hem Tottenham’ın yüksek bir bonservis bedeli istemesi hem de oyuncunun sakatlık ve istikrar sorunları, Galatasaray’ın bu transferden vazgeçmesine neden oldu. Başkanvekili Erden Timur, Tanguy Ndombele’den daha iyi bir ismi Galatasaray’a kazandırmak istiyor.

Sarı lacivertli kulüp, Fred’in ardından Tanguy Ndombele’yi de kadrosuna katarak Galatasaray’a ikinci bir transfer çalımı atmayı hedefliyor. Fransız oyuncu, ilk etapta Türkiye’de oynamaya sıcak bakmıyordu. Kariyerine Avrupa’nın beş büyük liginde devam etmeyi arzuluyordu. Fakat, kendisi, Ağustos ayının ortasına gelmemize rağmen halen daha istediği teklifi alamadı. Bu yüzden, Fenerbahçe’nin teklifine olumlu bakmaya başladı.

Fenerbahçe, kısa süre önce Tanguy Ndombele’yi kadrosuna katmak adına Tottenham’ın kapısını çaldı. İngilizlere ilk etapta 8 milyon Euro önerildi. Tottenham, bu teklifi hiçbir şekilde kabul etmeyeceğini bildirdi. Fenerbahçe, teklifini 10 milyon Euro’ya yükseltti. Bu tekliften de hoşnut olmayan Tottenham, 15 milyon Euro istedi. Sarı lacivertli kulübün son teklifi 13 milyon Euro oldu. Herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Tottenham, söz konusu teklifi kabul edecek. Tanguy Ndombele’ye yapılan teklife dair bir bilgi yok! Ancak, oyuncunun yıllık en az 4.5 milyon Euro isteyeceği aşikar! Bu transfer, en geç on gün içerisinde bitecek.

Tanguy Ndombele Süper Lig’de Fark Yaratabilir

28 Aralık 1996 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.81 boyunda! Merkez orta saha, ön libero ve on numara pozisyonlarında görev yapabiliyor. Fransa milli takımının formasını bugüne kadar yedi defa giydi.

Tanguy Ndombele, Amiens FC’de başladığı kariyerini Olimpik Lyon’da devam ettirdi. Bu kulüpte çıkış yaptı. 2019 yılının Temmuz ayında 62 milyon Euro gibi rekor bir bedelle Tottenham’a transfer oldu. Ancak, Tottenham macerası pek iyi geçmedi. Geçtiğimiz sezonu kiralık olarak Serie A ekiplerinden Napoli’de geçirdi. Bu kulüpte de çok fazla süre bulamadı. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 22 milyon Euro! Kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.