FRUTTİ EXTRA BURSASPOR 84 – 73 FENERBAHÇE BEKO

Frutti Extra Bursaspor, sahasında ING Basketbol Süper Ligi’nin 5. Haftasında rakibi Fenerbahçe Beko’yu 84-73 yenerek sarı-lacivertliler ligdeki ilk yenilgisini’ de almış oldular.

ING Basketbol Süper Ligi 5. Hafta karşılaşmaları sonun da Frutti Extra Bursaspor 9. Sırada 7 puana çıktılar. Rakip Fenerbahçe Beko ise 2. Sırada 9 puanda kaldılar.

TARAFTARI ZORLU KARŞIŞAMADA YALNIZ BIRAKMADI

ING Basketbol Süper Ligi’nin 5. Haftasında taraftarının büyük desteği ile başlayan Frutti Extra Bursaspor kısa süre içerisinde de rakibi Fenerbahçe Beko ile aradaki farkı 12 – 2 ile çift hanelere kadar çıkardılar.

Oldukça sert geçen karşılaşmada Frutti Extra Bursaspor baş antrenörü Dusan Alimpijevic, oyun içerisinde ki bir pozisyon da hakeme itirazı sonrasında diskalifiye edildi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko bu andan itibaren oyun içerisinde daha agresif ve sert bir savunma ortaya koyan takım Fenerbahçe Beko hücumda buldukları sayılar ile öne de geçmeyi başardılar. İlk çeyrekte son pozisyonu iyi değerlendiren Frutti Extra Bursaspor 23 – 21 önde tamamladılar.

Frutti Extra Bursaspor ikinci çeyrekte ise iyi oyunlarını sürdürerek rakipleri Fenerbahçe Beko’ ya sayı fırsatı tanımayarak 17 – 0 ‘lık bir seri de yakaladılar. Hücum da etkili olan Frutti Extra Bursaspor ilk yarı sonunda rakibinin savunmada ki hataları iyi değerlendirerek buldukları sayılar ile ilk devreyi 44 -36 önde tamamlayarak soyunma odasına gittiler.

Karşılaşmanın üçüncü periyotuna rakip Fenerbahçe Beko daha etkili başlayan takım ilk defa karşılaşmada 50 – 49 öne geçtiler. Üçüncü çeyrekte sarı lacivertli takım 16 sayı ürete bilirken Frutti Extra Bursaspor ise 18 sayı üreterek son çeyreğe 62 -52 önde girdiler.

İki tarafında karşılıklı bulduğu sayılar ile geçen son periyotta üstünlüğünü devam ettiren Frutti Extra Bursaspor karşılaşmadan 84 – 73 galip ayrılarak 2 galibiyetini almış oldular.

Frutti Extra Bursaspor ING Basketbol Süper Ligi’nin 6. Haftasında bu kez İstanbul’ da Galatasaray ile 30 Ekim Cumartesi günü saat 18:00’ da karşı karşıya gelecekler.

Frutti Extra Bursaspor: 84 – Fenerbahçe Beko: 73

Frutti Extra Bursaspor: 23 – 21 Fenerbahçe Beko 1. Periyot

Frutti Extra Bursaspor: 21 – 15 Fenerbahçe Beko 2. Periyot

Frutti Extra Bursaspor: 44 – 36 Fenerbahçe Beko Devre

Frutti Extra Bursaspor: 18 – 16 Fenerbahçe Beko 3. Periyot

Frutti Extra Bursaspor: 22 – 21 Fenerbahçe Beko 4. Periyot

Frutti Extra Bursaspor: Freeman 21, Needham 5, Metin Türen 10, Andrews 20, Akif Egemen Güven 6, Ömer Utku Al 3, Onur Alp Bitim 13, Heyes 4, Dudzinski 2

Fenerbahçe Beko: Metecan Birsen 4, Tarık Biberovic, Guduric 5, Polonara 11, Ahmet Düverioğlu 8, Şehmus Hazer 12, Shayok, İsmet Akpınar 3, Melih Mahmutoğlu, De Colo 18, Bokker 12