Frutti Extra Bursaspor İtalya Deplasmanında

Bursa şehrimizi basketbolda en üst düzeyde temsil eden Frutti Extra Bursaspor, 7 Days Euro Cup’da İtalyan ekibi Virtus Segafredo Bologna ile karşılaşacak.

Bursa şehri Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca sürekli olarak spor ile iç içe olmuş ve bir spor şehri olarak anılmıştır.

Yeşillikler dolu Bursa’dan ilham alarak formasını yeşil ve beyaz renklerle donatan nice takım, Bursa şehrini temsil etmek için dün de bugün de yarın da ellerinden geleni yapmış ve yapacaklardır.

Şehrin spor konusundaki en önemli markası ise hiç şüphe yok ki Bursaspor olmuştur. Özellikle futbol alanında elde ettiği başarılar ve Türkiye Süper Ligi tarihinin beşinci şampiyonu olmasıyla Bursaspor’un yer bir başkadır.

Bunun yanında Bursaspor sadece bir futbol kulübü değil bir spor kulübünü de ifade etmektedir. Bunun en güzel örneği ise basketbol branşında şehrimizi başarıyla temsil eden Frutti Extra Bursaspor takımıdır.

Frutti Extra Bursaspor Ne Durumda

Frutti Extra Bursaspor, şehrimizi hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de 7 Days Euro Cup’ta ediyor.

Takımımız mücadele ettiği iki kulvarda da elinden geleni yapıyor. ING Basketbol Süper Ligi’nde, geride kalan haftalarda 20 maça çıkan Frutti Extra Bursaspor, aldığı 10 galibiyet ve 10 beraberlikle vasat bir performans segiledi.

ING Basketbol Süper Ligi tablosunda kendine 11’nci sırada yer bulan yeşil beyazlı basketbol takımımız, play off şansını da hala sürdürüyor. Geride kalan haftalarda istediği sonuçları alması halinde kendini üst sıralara atma ihtimali olan basketbolcularımız, Türkiye’deki bu mücadelenin yanında bir de 7 Days Euro Cup’ta maçlara çıkıyor.

Ne var ki 7 Days Euro Cup’taki tablo, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki tablodan çok daha kötü.

Öyle ki Frutti Extra Bursaspor, şu ana kadar Avrupa sahnesinde çıktığı 11 maçta yalnızca 4 kez galip gelebildi. Bu da yeşil beyazlı basketbolcularımızı 7 Days Euro Cup B Grubu tablosunda ancak sondan bir üstteki basamağa yerleştirdi.

Basketbol takımımız, son 4 maçından yalnızca 1 galibiyet çıkarabildi. Bu galibiyet ise Şubat 2022 fikstürünün son maçında Promitheas karşısında gelmişti.

Üstündeki takımlardan maç eksiği bulunan basketbol takımımız, bu akşam (3 Mart 2022) çok kritik bir maça çıkarak maç eksiğini avantaja çevirmeye çalışacak.

Rakip Virtus Segafredo Bologna

frutti extra bursaspor

Yeşil beyazlı Bursa temsilcimizin 7 Days Euro Cup’ta bu akşamki rakibi İtalyan temsilcisi Virtus Segafredo Bologna olacak.

An itibariyle 7 Days Euro Cup B Grubu’nda 12 maça çıkan Virtus Segafredo Bologna, bu 12 maçta aldığı 6 galibiyet ve 6 mağlubiyetle tablonun 5’inci sırasında yer alıyor.

7 Days Euro Cup’ta çıktığı son 3 maçtan mağlubiyetle ayrılan ve formsuz bir görüntü çizen Virtus Segafredo Bologna, asla yenilmeyecek bir takım değil.

Eğer ki Bursa şehrimizi temsil eden basketbolcularımız parkeye full konsantrasyonlarını yansıtabilir ve kalitelerinin hakkını verirlerse rakipten galibiyet alabilirler.

İtalya’da 22:30’da başlayacak olan maçta takımımıza yürekten başarılar diliyoruz!