Frutti Extra Bursaspor Pilot Takım Uygulaması İçin İlk Adımını Attı

2022 2023 sezonu boyunca hem ING Basketbol Süper Liginde hem de 7Days EuroCup’ta adından söz ettirmek isteyen yeşil beyazlı ekip çok önemli adımlar atmıştı. Frutti Ekstra Bursaspor yönetimi Altyapı adına da çok ciddi bir adım atıp türk basketboluna çok önemli yetenekleri ve birçok yıldız basketbolcu kazandıran Ahmet Gürgen’i Altyapı Koordinatörlüğü görevine getirdi.

Bu adımın ardından Frutti Extra Bursaspor genç basketbolcuların daha iyi gelişmesi ve daha zorlu mücadelelere girip hedefi olan yarışmacı bir birlikte mücadele etmeleri adına Pilot takım uygulamasına geçmeye karar verdi. Frutti Extra Bursaspor bu adımı atabilmek için Orhangazi Gençlik ve Spor Eğitim’in Bolu Türkiye Basketbol ikinci liginde yarışma haklarını satın aldı.

Frutti Extra Bursaspor’un Pilot Takımı Türkiye Basketbol 2. Liginde Mücadele Edecek

Orhangazi gençlik ve spor eğitiminin Türkiye Basketbol ikinci liginde yarışma haklarını satın alan Frutti Extra Bursaspor genç oyuncuların daha iyi gelişmesi ve daha rekabetçi bir link ortamında mücadele ederek oyuncuların hem oyunlarının olgunlaşması hem fiziksel olarak gelişmeleri hem de maçtan maça saha içinde oluşabilecek durumlara karşı mental olarak güçlendirmeleri için Pilot takım adımı attı.

Frutti Extra Bursaspor’un satın aldığı Türkiye Basketbol ikinci liginde mücadele eden Orhangazi gençlik ve spor eğitimi takımının adı da değiştirilecek.  Yakın zamanda takımın isim değişikliğinin de gerçekleşmesi beklenirken gelişmeler ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapılması da bekleniyor. Türkiye Basketbol ikinci liginde kura çekiliş tarihi, maç takvimleri ve lig statüsü önümüzdeki haftalarda Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanacağı öğrenildi.

Frutti Extra Bursaspor’un Türk basketbolunda altyapılarda önemli başarılar elde eden ve birçok genç basketbolcu Türk basketboluna kazandıran Ahmet Gürgen’in bünyesine katıp altyapı Koordinatörlüğü görevine getirilmesiyle birlikte yeşil beyazlı ekip altyapıda önemli adımlar attı.

Frutti Extra Bursaspor’un hedefi olan ING Basketbol Liginde ve 7Days EuroCup’ta başarı altyapıya verdikleri destek sayesinde hem kulübün geleceği hem de Türk basketboluna kazandıracağı genç yetenekler ile hedefine daha kolay ve daha az maliyetle ulaşması sağlanabilir.

Türkiye Basketbol 2. Liginde Gelecek Sezon Yer Alacak Takımlar

Yalova Acarspor, Vefa Spor Kulübü, Nef Vakfı, Üsküdar Belediyesi, Teşvikiye, Akhisar Belediye, , Samsun Basketbol Akademi, Saray Spor 1953, Ankara Anadolu Basket, Ankara Mavi Birlik, Nazilli Belediye, Orhangazi Gençlik Ve Spor Eğitim (Adı Değişecek), Aykanat Spor Kulübü, Karşıyaka Belediyesi Gençlik, Konya Büyükşehir Belediye, Beylikdüzü Basketbol, Büyük Anadolu, Lima Spor Kulübü, Rıno Seramik Porselen, Cedi Osman Basketbol, Karamürsel Sertaş Spor Kulübü, Gençlik Seyhan Belediye, Kadıköy İstanbul, Kapaklı Spor Kulübü, Çayırova Belediyesi, Çorlu Belediyesi , İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Efendileri, Çözüm Ankara Koleji, Ege Üniversitesi, İstanbul Anka, İstanbul Basket, Esenler Erokspor, Harem Spor Kulübü, Hedef Takım, Bursa Geçit Spor, Şehri Uşak, Etimesgut Belediyesi, Gaziantep Gençlik Gelişim.