TFF 1. Lig’in Değeri Yüksek Futbolcuları

TFF 1. Lig’in en değerli oyuncuları belirlendi. Bursaspor’da yer alan genç yeteneklerden biri olan Burak Kapacak ve Ali Akman ilk iki sırayı alan isimler oldu. Genç oyuncuların yer aldığı listede geçtiğimi sezonlara nazaran piyasa değerlerini yükselttiği gözlemlendi.

Yeşil beyazlı takımda, öne çıkan futbolcular da oldu. Altyapısı oldukça güçlü bir Bursaspor’un başarısı da karşılıksız kalmadı. Bu karşılıklı win – win durumu Bursaspor’u oldukça iyi bir konuma getirdi.

Bursaspor’un Altyapı Ganimetleri

Sezona transfer yasağını kaldıramadan başlayan Bursaspor, genç ağırlıklı bir kadro ile devam etmek zorunda kaldı. Bursaspor ilk 16 haftada 24 puan topladı. Tüm Türkiye’nin dikkatini çeken takım Türkiye Kupası’nda da zorlu 3 rakibini eleyerek yoluna emin adımlarla devam etti.

Yeşil beyazlı takımda, öne çıkan futbolcular da oldu. Altyapısı oldukça güçlü bir Bursaspor’un başarısı da karşılıksız kalmadı.

Dünyanın önde gelen spor siteleri 2020’nin son günü itibari ile TFF 1. Lig ekiplerinin piyasa değeri en fazla olan isimlerini belirledi. Listenin ilk iki sırasında is Bursasporlu oyuncular yer alıyor.

TFF 1. Lig’in En Değerlileri

2020 sezonunda TFF 1. Lig ekiplerinden biri olan Bursaspor’un futbolcularının piyasa değeri tavan yaptı. 2020’nin son günü itibari ile piyasa değeri güncellemesi yapıldı. Ligin en değerli futbolcusu 1 milyon 800 bin Euro ile birlikte Burak Kapacak oldu.

Listenin ikinci sırasında ise Burak Kapacak’ın takım arkadaşı olan Ali Akman yer alıyor. 18 yaşındaki genç oyuncu 500 bin euroluk değerini bu sezon 1 milyon 500 bin euroya çıkardı.

Bu artış ile birlikte Ali Akman listenin ikinci sırasında yer alan futbolcu oldu. Bursaspor’un iki değerli futbolcusunu Adana Demirsporlu Yunus Akgül takip etti.

1 milyon 200 bin Euro değerine sahip olan Yunus Akgül’den sonra ise 1 milyon euroluk değeri ile Samsunspor’un futbolcusu Burak İnce geliyor.

Yeşil beyazlı takımda ciddi bir artış yaşan isim is Batuhan Kör oldu. Daha önce 25 bin Euro olan piyasa değerini genç futbolcu 725 bin euroya yükseltti.

Bursaspor’da, Burak Kapacak, Ali Akman ve Batuhan Kör üçlüsünün arkasından Emirhan Aydoğan, İsmail Çokçalış geldi. Emirhan Aydoğan’ın güncel piyasa değeri 525 bin Euro iken İsmail Çokçalış’ın 475 bin Euro.