Belçikalı Yıldız Mertens 1 Yıl Daha Sarı Kırmızılı Formayı Giyecek

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, 36 yasındaki Belçikalı yıldızı Dries Mertens’in sözleşmesinin 2024’e kadar uzatıldığını TFF’ye bildirdiler.

Galatasaray’ın sezon başında İtalyan ekibi olan Napoli ‘den 1 + 1 yıllık sözleşme imzaladığı Belçikalı futbolcunun opsiyonu kullanıldı.

36 yasındaki Dries Mertens’in sözleşmesinde 25 resmi maça çıkması durumunda sözleşmesinin otomatik olarak uzayacağı maddesi yer alıyordu. Galatasaray, bu maddenin resmiyet kazandığını federasyona ileterek oyuncusu ile 1 yıl daha gelecek sezonda yola devam edecekler.

Gelecek sezon sarı kırmızılı formayı giymeye devam edecek olan 36 yasındaki Belçikalı oyuncu Dries Mertens Galatasaray camiasının da en sevilen isimlerinden birisi oldu.

Kısa sürede takıma uyumu ile teknik heyetinde ilk 11’ de vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Dries Mertens gelecek sezon da sarı kırmızılı formayı giymekten mutlu.

Bu sezon takım içinde liderlikte yapan 36 yaşındaki oyuncu gelecek sezon sarı kırmızılı takımda kaptanlık da yapacak. Belçikalı golcü gelecek sezon kaptanlık ile beraber yıllık alacağı ücretinde de zam yapacak olan sarı kırmızılı takım Dries Mertens’ e 2,9 Milyon garanti yıllık ücret ödeyecekler.

BU SEZON ÖN ALANDAKİ PRESİN EN ÖNEMLİ KİLİT İSMİ OLDU

36 yasındaki Tecrübeli oyuncu Dries Mertens bu sezon sarı kırmızılı takımda ön alan da 10 numara bölgesinde M. Icardi arkasında Sergio Oliveira ve Lucas Torreira ile beraber 3’ lü orta sahada önemli hücum presleri başlatan isim oldu.

Takımın orta saha ile hücum hattında bağlantısını zaman zaman kanatlara gelerek kendisine boş alanlar yaratması ile hücumda çeşitliğini arttıran isim oldu.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘In bu sezon çok etkili olarak kullandığı ön alan da rakibe yapılan yoğun presin başlangıcını yaparak ön alana takımını toplayarak rakibin geriden oyun kurmasına izin vermeyen bu presi başlatan isim oldu.

Ön alandaki Pres özelliği ile beraber hisleri ve saha görüşü çok iyi olan Dries Mertens attığı gol pasları ile pozisyonlar da kritik rol üstleniyor. Gol pası ve attığı gollerle de takımına bu anlam hücum da skor katkısı da sağlayan isimlerden oldu.

Tecrübesini bu özellikleri ile birleştirince sarı kırmızılı takımın ilk 11’ in vaz geçilmez isimlerinden birisi olan 36 yasındaki oyuncu Dries Mertens gelecek sezon da takım ile beraber olması çok önemli.

Devler liginde tecrübesi ile takımına destek vereceği gibi gelecek sezon 3 kulvarda birden yarışacak olan takımın da kadro derinliği sağlayacak isimlerden birisi oldu.

GALATASARAY FORMASI İLE BU SEZON SKOR ANLAMINDA NE YAPTI?

36 yasındaki oyuncu Dries Mertens bu sezon sarı kırmızılı forma ile hücum da takımına verdiği skor katkısı çok önemli oldu.

Bu sezon süper lig de 28 karşılaşmada 6 gol 3 de asist yapan Belçikalı yıldız isim dikkat çekti.