Bursaspor Basketbolun İnancı Tam

Bu sezon EuroCup’ta şahane bir performans sergileyen ve belki de son yılların en büyük sürprizlerinden birini gerçekleştiren Frutti Extra Bursaspor’da keyifler oldukça yerinde. Turnuvanın tartışmasız en büyük favorilerinden biri olan Partizan’ı eleyerek çok büyük bir galibiyete imza atan Yeşil Beyazlı takım, Çeyrek Final aşamasında Cedevita Olimpija Ljubljana ile karşı karşıya gelecek. Bir başka temsilcimiz olan Türk Telekom Basketbol’u eleyerek Çeyrek Final aşamasına adını yazdıran Litvanya temsilcisi karşısında da galibiyeti hedefleyen Bursa temsilcisinde koç ve oyuncular camiaya seslendiler.

Bir Hayalimiz Var

Türk basketbolunun en büyük gururlarından birini yaşatan Frutti Extra Bursaspor, EuroCup Play-Off aşamasında turnuvanın en büyük favorisi olan Partizan ile eşleşmişti. Birçoklarına göre turnuvaya bu aşamada veda edeceği kesin olan Bursa temsilcisi herkesi yanılttı ve Partizan’ı unutulmaz bir galibiyetle devirmeyi başardı.

Bu galibiyetin etkileri Avrupa basketbolunda hâlâ daha hissedilmeye devam edilirken Bursaspor’un önünde yine oldukça zorlu bir rakip yer alıyor. Litvanya temsilcisi Cedevita Olimpija Ljubljana ile Çeyrek Final müsabakası oynayacak olan Yeşil Beyazlı takım, camianın kendilerine güvenmesini istiyor.

Geçtiğimiz gün sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar paylaşan Bursa temsilcisinde koç Alimpijevic, Cedevita Olimpija Ljubljana’nın kendilerinin de bulunduğu grubu 3’üncü olarak bitirdiğini hatırlattı.

Ligin en ofansif takımlarından birine karşı oynayacaklarına dikkat çeken başarılı koç, bununla birlikte kendilerinin Partizan’ı eleyerek zaten hedeflerine ulaştıklarını ve aştıklarını da hatırlattı. Öte yandan bu durumun rakip karşısında kendilerine bir avantaj sağlayacağına inanan Bursaspor Koçu, bir hayallerinin olduğunu ve bu hayale ulaşabilmek adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kaptandan Mesaj Var

Koç Alimpijevic’in açıklamalarının yanı sıra bir açıklama da Bursaspor’un kaptanı Birkan Batuk’tan geldi. Başarılı oyuncu da tıpkı hocası gibi Cedevita Olimpija Ljubljana’nın hücum gücü çok yüksek bir takım olduğuna dikkat çekti.

Bu bağlamda savunmayı ve tempoyu 40 dakikaya yayabilmeleri gerektiğinin altını çizen Batuk, enerjilerini savunmadan aldıkları takdirde hücumda yapabileceklerinin sınırının çok ileride olduğunu ifade etti.

Oyuncular olarak herkesin birbirine inancının tam olduğunu belirten Bursaspor Kaptanı, tüm güçleriyle yarı final biletini alabilmek adına mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Frutti Extra Bursaspor’un Partizan karşısında aldığı unutulmaz galibiyet Sırbistan temsilcisinde tam anlamıyla bir şok etkisi yaratmıştı. Bu mağlubiyetle birlikte kupanın dışında kalan Partizan, koç Zeljko Obradovic’i sorgulamış, Obra da kendisinden daha iyi bir koç getirilirse görevi bırakacağını dile getirerek rest çekmişti.

Cedevita Olimpija Ljubljana bu aşamaya bir diğer temsilcimiz Türk Telekom Basketbol takımını mağlup ederek geldi ve Litvanya temsilcisi de Eurocup organizasyonunun en iyi takımlarından ve doğal olarak favorilerinden biri.

Bu bağlamda Birkan Batuk ve arkadaşlarını yine hiç kolay bir maç beklemiyor ancak 27 Nisan Çarşamba günü oynanacak maçta herkes Bursaspor’un yine başarabileceğini biliyor.