Bursaspor Geçmişe Döndü

Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk parolasıyla yola çıkıp küme düşerek çok dramatik bir son yaşayan Bursaspor, gelecek sezonun hazırlıklarına başlamayı hedefliyor ancak Yeşil Beyazlı takımın çok zor çalışma şartları içerisinde olduğu biliniyor. Borçları nedeniyle transfer konusunda yasaklı hale gelen Bursa temsilcisinde bu yasağın kaldırılabilmesi için 140 milyon TL gibi çok ciddi bir para gerekiyor. Öte yandan gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele verecek olan Timsah’ın şu sıralar çok ilginç bir transfer operasyonu içerisinde olduğu iddia ediliyor. Futbolu Bursaspor’da bırakan ancak sözleşmesi feshedilmeyen Özer Hurmacı, Yeşil Beyazlı takımla sahalara geri dönebilir.

Ahde Vefa Var

Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyon olmak adına yola çıkan Bursaspor için işler tam tersi şeklinde gitti ve Yeşil Beyazlı ekip çok sancılı bir sezon geçirerek küme düşmekten kurtulamadı. Yeşil Beyazlı takımın hedeflediğiyle vardığı nokta arasında dağlar kadar fark vardı.

Bununla birlikte gelecek sezonun gerçeği ortada ve bu takım TFF 2.Lig’de mücadele edecek. Ancak işin çok daha kötü bir yanı var. O yansa Bursaspor kulübünün akıl almaz bir borç yükü içerisinde yer alması.

Yeşil Beyazlı takımın şu an yine kapalı olan transfer tahtasını açabilmesi adına borçlu olduğu taraflarla görüşüp 140 milyon TL gibi bir tutarda ödeme yapması şart. Bu durum da en azından kısa vadede çok gerçekçi görünmediği için Bursaspor’u zor günler bekliyor.

Bu bağlamda kara kara düşünen Bursa temsilcisinin yetkililerinin aklına gelen son formülse oldukça ilginç. Ankaraspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu dönemde dikkatleri üstüne çeken ancak beklentileri bir türlü karşılayamayan Özer Hurmacı, kariyerinin son döneminde Bursa temsilcisinde forma giymişti.

Burada forma giydikten sonra futbol kariyerini sonlandıran Hurmacı’nın sözleşmesinin feshedilmediği ortaya çıktı. Bu haberden sonra direkt olarak tecrübeli isimle görüşen Bursaspor yöneticileri, oyuncunun sözleşmesini uzattıkları takdirde Özer Hurmacı transfer tahtası kapalı olmasına rağmen kadroya girebiliyor.

Öte yandan oyuncunun da teklife sıcak baktığı ve Bursaspor için elinden gelen ne fedakârlık varsa yapmaya hazır olduğunu belirttiği iddia ediliyor.

Namıq Gitti

Bursaspor’un Azeri futbolcusu Namiq Alasgarov, 2023’e kadar sözleşmesi bulunması rağmen alacaklarına karşılık oluşan sözleşme fesih hakkını kullanarak takımdan ayrıldı.

Fesih, TFF’nin sitesine yansırken, yeşil-beyazlı kulüp Azeri futbolcusunda da bonservis bedeli elde edemedi. Kontratı 2023’e kadar sürmesine rağmen alacaklarına karşılık sözleşmesini fesheden 27 yaşındaki futbolcu, geçen sezon sergilediği 6 gol ve 6 asistlik performansıyla takımın skora en çok katkı sağlayan ikinci futbolcusu olmuştu. Namiq Alasgarov’a, Türkiye’den teklifler olduğu da gelen haberler arasında.

Öte yandan Namiq’in da takımdan ayrılmasından sonra Bursa temsilcisi bu boşlukları hangi isimlerle dolduracak veya bu isimler o noktaları doldurmayı başarabilecekler mi orası da camianın neden bu kadar endişelendiğini çok net gösteriyor.