Bursaspor Ramazan Keskin ile Yaptığı Görüşmelerden Sonuç Alamadı

Yeşil beyazlı takım; 2022 – 2023 sezonuna genç oyuncularından oluşan bir kadro ile hazırlanıyor. Bursaspor’un işi bir hayli zor! Her şeyden önce, kulübün ciddi bir mali krizin içerisinde olduğunu ifade edebiliriz. Kulübün yeni sezon öncesinde dış transfer yapıp yapamayacağı belirsizliğini koruyor. Buna ek olarak, hali hazırda kadroda yer alan ancak parasını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı olarak feshedilen isimler ile de sorun yaşanıyor. O isimlerden birisi de Ramazan Keskin!

Ramazan Keskin ile Mahkemelik Olundu

Bursaspor yönetimi; sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Ramazan Keskin’e takıma geri dönmesi yönünde çağrıda bulundu. Genç futbolcu; yönetimin bu isteğini bir süre düşüneceğini dile getirdi. Ramazan Keskin; güncel tarih itibariyle kulüpsüz! Oyuncunun menajeri farklı kulüplerle görüşüyor. Bu noktada, Bursaspor’un oyuncuya ne kadar yıllık ücret önerdiği soruldu. Oyuncu ve menajerinin tek dertlerinin para olması; Bursaspor yönetiminin canını sıktı.

Ramazan Keskin; tıpkı birçok isim gibi altyapıdan yetişti. Hatta, Bursaspor’un TFF 1.Lig’deki son maçına kaptan olarak çıktı. Genç oyuncunun sergilemiş olduğu bu tavır büyük şaşkınlıkla karşılandı. Bursaspor yönetiminin geri adım atmaya niyeti yok! Oyuncunun sözleşmesini haksız bir şekilde feshettiği düşünülüyor. Bu yüzden, yargı yoluna gidilecek.

Bursaspor; Ramazan Keskin’in dışında Tuğbey Akgün ve Vefa Temel ile mahkemelik oldu. Üç oyuncunun durumunun ne olacağı mahkemenin vereceği karara göre şekillenecek. Bursaspor’un Ramazan Keskin’e herhangi bir borcunun olmaması ciddi bir avantaj! Yeşil beyazlı kulüp; mahkemeden olumlu sonuç alınacağına inanıyor.

Ramazan Keskin

Ramazan Keskin Bursaspor’da Nasıl Bir Performans Ortaya Koydu?

4 Ocak 1999 tarihinde dünyaya gelen genç oyuncu; 2010 – 2011 sezonunda Bursa Güven’de top koşturarak futbol hayatına başlamıştır. Ardından, 2011 yılında henüz 12 yaşında olduğu dönemde Bursaspor altyapısına transfer olmuştur. Alt yaş gruplarının neredeyse tamamında forma giymiştir. Altyapıda ortaya koyduğu futbol ile kendisini herkese ispat etmiştir.

Ramazan Keskin; 2018 – 2019 sezonunun başında A takıma yükselmiştir. Tam dört sezon boyunca da Bursaspor formasını terletmiştir. Bu süreçte 49 maça çıkmıştır. Söz konusu maçlarda sahada bin 559 dakika kalmıştır. Maçların birçoğuna yedek olarak başlamıştır. Ramazan Keskin; Bursaspor formasıyla üç gol atıp iki de asist yaptı. Dokuz defa sarı kart gördü. Merkez orta saha başta olmak üzere birçok pozisyonda forma giyebilen genç oyuncunun sözleşmesi normal şartlar altında 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Ancak, oyuncunun sözleşmesini feshetmesi yukarıda bahsettiğimiz durumu ortaya çıkardı.

Bursaspor Beş Futbolcuyu İkinci Etap Kampına Almayacak

Bursaspor; yeni sezona çoğu altyapı oyuncusu olan 40 futbolcu ile hazırlanıyor. Yeşil beyazlı takım; ikinci etap kamp çalışmaları için Afyon’a gidecek. Teknik direktör Tahsin Tam; kadroyu 25 kişiye düşürecek. Aşağıdaki isimlerin ikinci etap kampında olmayacakları açıklandı.

  • Şamilcan Bahçeli
  • Can Karadeniz
  • Yusuf Kaan Özer
  • Emre Tepegöz
  • Abdülkadir Gül