Bursaspor TFF 2. Lig’e Düştü

Spor Toto 1. Lig’de 2021 – 2022 sezonunda aradığını bulamayan ve hedefine ulaşamayan takımlardan biri de Bursaspor oldu. Sezon boyunca 36 maçta sahaya çıkan e bu maçlardan 12 galibiyet, 8 beraberlik ve 16 mağlubiyet alan Bursaspor, 44 puan hanesine yazdırabildi. Bu sonuç ile birlikte ligi 17. sırada tamamlayan Bursaspor, Spor Toto 1. Lig’e veda ederek TFF 2. Lig’e düştü.

Bursaspor’da Yaşanan Ayrılıklar

Bursaspor’un Spor Toto 1. Lig’de TFF 2. Lig’e düşmesinin ardından takımda arka arkaya ayrılıklar yaşandı. Yeşil beyazlılara ilk veda eden isim Uğur Kaan Yıldız oldu. Hatırlanacağı üzere Uğur Kaan Yıldız, sezon başında Fenerbahçe’den kiralık olarak takıma katılmıştı. Genç futbolcu, yayınladığı veda mesajında ise Bursaspor’daki gelişiminde katkısı olanlara ve ayrıca sürekli olarak kendisini destekleyen taraftara teşekkür etti. Bursaspor’da yaşanan ikinci ayrılık ise Joao Pedro oldu. Portekizli golcü futbolcu, yeşil beyazlıların ligde kalabilmesi için elinden geleni yaptığını fakat bunu başaramadığını söyledi. Sahada her şeylerini ortaya koyduklarını ifade eden Joao Pedro, taraftarlara sürekli olarak verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Yeşil beyazlı ekipten ayrılan bir diğer isim ise İsmail Yüksek oldu. İsmail Yüksek’te tıpkı Uğur Kaan Yıldız gibi sezon başında Fenerbahçe’den kiralık olarak takıma gelmişti. Genç futbolcu İsmail Yüksek, yayınladığı veda mesajında her oyuncunun hayalinde olduğu gibi kendisinin de altyapısından yetiştiği takımda başarılara koşmak olduğunu söyledi. Büyük umutlar ile Bursaspor’a geldiğini belirten İsmail Yüksek, başarılı olmayı istedikleri halde bunu başaramadıkları için üzgün olduğunu dile getirdi. Mesajının devamında teknik ekibi, kulüp personellerine ve taraftarlara teşekkür eden İsmail Yüksek, bir gün Bursaspor’un hak etmiş olduğu yerlere ve büyük başarılara ulaşağını ifade etti. Bursaspor’da yaşanan bir diğer ayrılık Massimo Bruno oldu. Veda mesajı yayınlayan 29 yaşındaki Belçikalı futbolcu, taraftarlara teşekkür etti. Yeşil beyazlılara veda eden son isim ise Onur Atasayat oldu. 6 sezondr Bursaspor’da fora giyen 27 yaşındaki futbolcu, bu büyük camiaya veda ettiğini fakat bir gün Bursaspor’un Süper Lig’e geri döneceğine inandığını söyledi.

Mustafa Er’in Açıklamaları

Bursaspor’da sezonun sona ermesinin ardından merakla beklenen açıklama teknik direktör Mustafa Er’den geldi. Tüm sezonu değerlendiren ve birçok konuyu açıklığa kavuşturan Mustafa Er, sezon başındaki seçimler ile konuşmasına başladı. Seçimler esnasında kendilerini kullandıklarını ifade eden Mustafa Er, daha sonra menajerlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Ardından Bursaspor’un FIFA’ya şikayet edildiğini söyleyen Mustafa Er, bazı futbolcuların büyük fedakarlıklar ile sezonu tamamladığını belirtti. Beklenilen ve istenilen transferlerin gerçekleşmediğini dile getiren Mustafa Er, kendi durumu ile alakalı da kesin bir şey söylemedi. Son olarak futbolculardan Bifouma hakkındaki görüşlerini sıralayan Mustafa Er, bazı şeylerin kesinleşmesinin ardından yeni sezonu düşenmeye başlayacağını söyledi ve sözlerini sonlandırdı.