Bursaspor’da Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar Açıklama Yaptı

TFF 2. Ligde mücadele eden Bursaspor’da futbol şube sorumlusu Mehmet Zahit Yanar Bursaspor’u tekrar eski güzel günlerine kavuşturmak için spor basını önemli bir kademe dedi. Hep birlikte Bursaspor’u özlenen eski günlere kavuşturacaklarını söyleyen futbol şube sorumlusu inşallah bu durumun, bu buluşmaların devamı da gelir dedi.

Yeşil beyazlı ekipte yönetim olarak gelecek sezon en büyük hedeflerinin içeride kendi oyuncularına ve personellerine mahcup olmadan ödemeleri düzenli şekilde yapmak diyen Mehmet Zahit Yanar kendisinin de bulunduğu yönetiminin amacının idare olarak yükümlülüklerini günü gününe yerine getirmek olduğunu ifade etti. Bugünden itibaren mali yapıyı da oturtmayı başarmak istediklerini ifade eden futbol şube sorumlusu Mehmet Zahit Yanar sportif başarının da takibinde geleceğini düşündüklerini sözlerine ekledi.

Sportif Direktör İsmail Ertekin’de Açıklamalarda Bulundu

Yeşil beyazlı ekipte sportif direktörü İsmail Ertekin ise basın mensuplarına öncelikle yaptıkları organizasyon için teşekkürlerini iletti. Bu işe başladıklarında ilk olarak söyledikleri şeyin hep beraber küme düştüklerini basın, takım ve şehir olarak olduğunu söyledi. Tecrübeli futbol adamı şimdi ise birlikte çıkabilmek adına doğru zamanın geldiğini ifade etti. Bursa olarak basın mensupları vasıtasıyla tanıtmaya çalışıyoruz ifadesini kullanan sportif direktör İsmail Ertekin hep birlikte bu işi başarabileceklerini ifade etti.

Bu hafta ligin başladığını söyleyen İsmail Ertekin her şeyin gönüllerine göre olmasını temenni ettiklerini ifade etti. Takımda çok yetenekli oyuncuların olduğunu söyleyen sportif direktör gerekli sabır gösterilirse Bursaspor’un geleceğini kurtarma şansı olduğunu sözlerine ekledi. Daha üstlere çok iyi miktarları oyuncu ihraç edebileceklerini söyleyen İsmail Ertekin herkesin her taraftan transfer tahtasını açmalarını istediklerini söylerken bunun için harekete geçilmesi istendiğinde el ele verilip destek olunması istenildiğinde kimsenin destek vermediğini sözlerine ekledi. 

Basın mensupları vasıtasıyla çağrıda bulunduğunu söyleyen tecrübeli futbol adamı 2005, 2006 2007’li giriş çok kaliteli genç oyuncuların olduğunu söyledi. Bu genç oyuncular bu liglerde yüksek meblağlar görmeyebilir derken sportif direktör İsmail Ertekin fakat daha üst seviyelerde ise büyük paralara transfer olabilirler dedi. 3,5 milyon nüfuslu bir şehirde kişi başına 50 – 100 TL gibi 1 miktar verdiğinin düşünüldüğünde böyle 1 destekle transfer haftasını açabileceklerini söyleyen tecrübeli futbol adamı transferi açtıktan sonra takımı da yukarı taşıyabileceğini söyledi. Sportif Direktör İsmail Ertekin transferin açılmadığı durumda oyuncuların çok genç o yüzden sabır istiyoruz dedi.

Teknik Direktör Tahsin Tam Açıklamalarda Bulundu

İlk başladıkları günden bu yana çok değerli çalışmalara hep birlikte imza attıkları söyleyen Tahsin tam Bursa şehrinin ve Bursaspor’un çok büyük bir sinerji oluşturmaya ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi. Teknik direktör Tahsin Tam yeşil beyazlı ekibin basın mensuplarının da desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi. Her gün çalışmaların daha fazla gelişeceğinin sinyallerini aldık diyerek sözlerini sürdürdü.