Icardi 3 Yıllık Sözleşme Ve Yıllık 10 Milyon Euro Talep Ediyor

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım transfer sürecinde birçok isim konuşulsa adı geçse de büyük bir gizlilik ile çalışamaya devam ediyor.

Süper lig’ de ki 23. Şampiyonlukta hiç kuskusuz sarı kırmızılı takımın en önemli isimlerinden birisi olan 30 yasındaki Arjantinli star Mauro Icardi transferinde yoğun bir şekil de çalışmalarına devam ediyorlar.

Sezon başında 1 yıllığına kiralık olarak sarı kırmızılı takıma katılan Mauro Icardi sarı kırmızılı takım da sezonu 26 resmi karşılaşmada 23 gol 8 asist ile tamamladı.

Sarı kırmızılı takımın yoğun bir titizlik ile yürüttüğü Mauro Icardi transferinde oyuncunun kulübü Paris SG ile pazarlıklara devam eden Galatasaray Arjantinli yıldızın da yıllık ücret ve kontratı üzerinde çalışıyorlar.

Fransız kulübü ile anlaşmaya çok yakın olan sarı kırmızılı takım da Mauro Icardi ‘ nin de Galatasaray ‘dan beklentileri ortaya çıktı.

Sarı kırmızılı takımdan en az 3 yıllık bir sözleşme talep eden 30 yasındaki Arjantinli star Mauro Icardi yıllıkta en az 10 Milyon Euro civarında ücret istiyor.

Bu beklentileri karşılamak için sarı kırmızılı takımın iyi bir sponsorluk anlaşması yapması gerektiği gibi Mauro Icardi’ den de indirim bekliyorlar.

WANDA NARA’ DA İSTEKLER BİTECEK GİBİ DEĞİL

Arjantinli, yıldız Mauro Icardi’ nin menajerliğini yapan Wanda Nara sarı kırmızılı takımdan istekleri bitmiyor.

Yıllık sarı kırmızılı takımından bonuslar ile beraber en az 10 Milyon Euro civarında bir yıllık ücret talep ediyor.

Arjantinli oyuncu için ise ayrıca İlk 11 başladığı ilk 5 resmi maç, Galatasaray’ın Süper Lig şampiyonluğunda, Avrupa Ligi şampiyonluğunda, Avrupa da kazanılan her maçta, ekstra primler ile sarı kırmızılı takımı sıkıştırmaya devam ediyor.

Neredeyse yıllık 10 Milyon Euro’ ya yaklaşan bu transferin altından sarı kırmızılı takımın bir hayli de zor olacağı için bu transferinde gerçekleşmesinde sponsorluk anlaşması şart olacak.

Fransız ekibine de bu transferde ciddi bir bonservis bedeli ödemesi gerekecek olan sarı kırmızılı takımın transferi bitirmesi Temmuz sonunu hatta Ağustos ‘u bile bulacaktır.

PARADES’LE İMZA AŞAMASINA GELİNDİ

Sarı kırmızılı takımın gündeminde olan bir başka Arjantinli ora saha olan Leandro Parades‘le büyük ölçüde anlaşma sağlandığı kaydedildi.

Icardi ‘nin de transfer de büyük rol oynadığı bu süreçte İstanbul ve Galatasaray ile ilgili de Leandro Parades’ e bilgiler veren Icardi oyuncunun ikna edilme sürecinde rol oynadı.

Leandro Parades transferinde Fransız ekibi PSG’ ye 3,8 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek olan sarı kırmızılı takım Icardi transferinde de aynı sonucu almak istiyorlar.