Önümüzdeki Sezon Sultanlar Ligi’nde Pasör Çaprazları Arasında Rekabet Yaşanacak

Kadınlar voleybolda milli takım sezonu sona erdi. Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nde ve Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olarak ülkemize haklı bir gurur yaşattı. Buna ek olarak, geçtiğimiz hafta sonuçlanan turnuvada grubunu ilk sırada bitirerek 2024 Paris Olimpiyatları’na katılım hakkını elde etti.

Milli takım sezonunun ardından sırada kulüp sezonu var. Takdir edersiniz ki, pasör çaprazı, voleyboldaki en önemli pozisyonlardan birisi! Takımın hücum yükünü sırtlayan pasör çaprazının kadrodaki en çok kazanan oyuncu olduğu biliniyor. Gelin, bu sezon Sultanlar Ligi’nde fark yaratması beklenen pasör çaprazlarının kimler olacağına yakından bakalım!

Tijana Boskovic Takımını Lig Şampiyonluğuna Taşımayı Hedefliyor

Sırbistan milli takımının vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Tijana Boskovic, 2015 – 2016 sezonundan bu yana Eczacıbaşı Dynavit’te forma giyiyor. Turuncu beyazlı takımdaki sekizinci sezonunu tamamlayan 26 yaşındaki oyuncu, takımının başarısızlığına bir son vermek ve şampiyonluğa erişmek istiyor.

Voleybolu yakından takip edenlerin bildiği üzere Tijana Boskovic Türkiye’deki performansından dolayı fazlasıyla eleştiriliyor. Oyuncunun Sırbistan milli takımındaki performansını Eczacıbaşı Dynavit’te gösteremediğine dair eleştiriler söz konusu! Ancak, bu durum, yalnızca Tijana Boskovic ile alakalı değil! Eczacıbaşı Dynavit’in takım olarak iyi bir performans sergileyememesi ve istikrarsızlığı, yaşanan başarısızlıkların en büyük sebebi! Voleybol severler, Tijana Boskovic’in yıllardan bu yana devam eden şanssızlığa bu yıl bir son vermesini bekliyorlar.

Jordan Thompson Ne Yapacağı En Çok Merak Edilen İsimlerin Başında Geliyor

Geçtiğimiz sezon Vakıfbank’ın kadrosunda yer alan Paola Egonu ile yollar ayrıldı. 1998 doğumlu pasör çaprazı, Giovanni Guidetti’nin gözüne giremedi. Oyuncunun yüksek yıllık ücreti de ayrılık kararının alınmasındaki en büyük etmenlerden birisi idi. Uzun süre pasör çaprazı arayan Vakıfbank’ın kadrosuna kattığı isim Jordan Thompson oldu. 1997 doğumlu oyuncu, geçmiş yıllarda Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit formalarını giymişti.

Voleybol severler, Vakıfbank’ın Jordan Thompson’ı kadrosuna katmasını fazlasıyla eleştirdiler. Bu oyuncunun Vakıfbank seviyesinde olmadığı ve Paola Egonu’nun yerini asla dolduramayacağı iddia edildi. Ancak, kesin konuşmamak gerek! Vakıfbank, yıllardan bu yana takım oyunu oynayan bir ekip! Sarı siyahlı takım, Paola Egonu’nun ayrılması dolayısıyla güç kaybı yaşamış olabilir. Jordan Thompson, hiç beklenmedik bir şekilde iyi bir performans ortaya koyabilir.

Magdalena Stysiak Fenerbahçe Opet’te Fark Yaratabilir

Geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde şampiyon olan Fenerbahçe Opet, bu sezon öncesinde kadrosunu Magdalena Stysiak gibi önemli bir isim ile takviye etti. 2000 doğumlu oyuncu, fena bir milli takım sezonu geçirmedi. Uzun yıllardan bu yana Türkiye’de oynama hayali kuran ve Eda Erdem Dündar’a büyük bir hayranlık duyan Magdalena Stysiak, sezonun ilk yarısında Çin’e giden Melissa Vargas’ın eksikliğini doldurmaya çalışacak. Melissa Vargas’ın sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’ye dönmesi bekleniyor. Fenerbahçe Opet, yeni sezonda pasör çaprazı konusunda bir hayli şanslı olacak.