Birkan Batuk

Birkan Batuk İle Bursaspor’da Anlaşma İmzalandı

Türkiye’de basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesinin ardından, spor kulüpleri gelecek sezonun hazırlıklarına devam ettiler. Frutti Extra Bursaspor Kulübü de yeni sezon için hazırlıklarına devam eden kulüplerin başında geldi. Yeşil beyazlılar, transfer çalışmaları sürecinde Birkan Batuk ile anlaştığının da resmen duyurusunu yaptı.

 

Basketbol liglerinin koronavirüs salgını nedeniyle şampiyon ilan edilmeden tescil edilmesi durumu, spor kulüpleri yeni sezon için hazırlıklarına devam etti.

 

488 Süper Lig Maçında Forma Giydi

 

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Frutti Extra Bursaspor Kulübü, yeni sezon için kadro çalışmalarına ağırlık verdi. Edinilen bilgilere göre Birkan Batuk ile anlaşmaya vardığını duyuran kulüp, transfer çalışmalarına ise devam ediyor.

 

Gelecek sezonda 7Days EuroCup’ta mücadele edecek olan Bursa temsilcisi, kısa forvet pozisyonunda görev yapan Birkan Batuk ile anlaştığının bilgisini de verdi.

 

Basketbol Süper Ligi’nde 488 maç ve Avrupa Ligi’nde de 100’den fazla karşılaşmada görev almıştı.

 

Ayrıca 9 defa da A Milli Takım formasını terleten başarılı oyuncu, 25.64 dakika boyunca 8.64 sayı ortalaması ile Beşiktaş Sompo Sigorta formasını son olarak terletmişti.

 

 

30 yaşındaki sporcu, bundan sonraki süreçte ise Frutti Extra Bursaspor Kulübü’nde forma terletecek. Yeşil beyazlı kulübün bundan sonraki süreçte ise transfer çalışmalarına devam edeceği bilgisi edinildi.

Güncel Yazılar