Bursaspor

Bursaspor’un Golcüleri Yabancı İsimler

TFF 1. Lig’de  mücadele eden Bursaspor Kulübü’nün  oyuncularının detaylı incelemesi yapıldığında, yabancı isimlerin daha çok gole adını yazdırdığı dikkat çekti.

TFF 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Bursaspor Kulübü’nün golcü isimlerinde yabancı sporcuların ağırlıklı olarak yer alması dikkat çekti. Yeşil beyazlı takımda özellikle de Fernandao ve Batalla gibi efsanelerin, art arda sezonlarda gol kralı olduğu ortaya çıktı. Bu sezonun en golcü isminin ise Seleznov olduğu ifade edildi.

Yeşil beyazlı ekibin son senelerdeki golcü isimlerinin incelenmesi sonucunda, takımdaki golcü isimlerin yabancı olması dikkat çekti.

Geçen Sezonun Gol Kralı: Aytaç Kara

Bursaspor Kulübü’nün son 9 sezonluk sürecine bakıldığında, sadece önceki sezonda Aytaç Kara’nın takımın en skorer ismi olduğu öğrenildi. Fakat geriye kalan sezonlarda ise yeşil beyazlı kulüpte gol atan isimlerin yabancı olduğu ortaya çıktı.

2019-2020 sezonunda ise TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor ekibinin en skorer oyuncusu Yevgen Seleznov oldu. Ukraynalı santrafor mevki oyuncusu, ligde 8 kupa ve kupada da atmış olduğu 3 golle iki alanda da takımdaki en golcü isim olmayı başardı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan yetenekli golcünün, gelecek sezonda da yeşil beyazlı ekipte oynayacağı düşünülüyor.

34 yaşındaki skorer oyuncunun da Bursa ekibinde forma terletmeyi istediği belirtildi.

Güncel Yazılar