Ozan İpek

Ozan İpek’ten İbrahim Yazıcı Ve Sonrası İtirafları

Bursaspor Kulübü’nün efsane isimlerinden biri olan Ozan İpek, yapmış olduğu açıklamalarla çarpıcı bir gündem yarattı.

Şimdilerde TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Futbol A Takımı’nın efsane oyuncularından biri olan Ozan İpek, çarpıcı açıklamalara imza attı. Yeşil beyazlı takımın şampiyon olmasında Başkan İbrahim Yazıcı’nın vefatının ise son derece büyük bir etkiye sahip olduğunu vurguladı.

Kulüpte kurmuş olduğu sisteme değinen İpek, fabrika gibi yönettiğini belirtti. Bu düzenin de beraberinde yeşil beyazlı kulübe başarıyı getirdiğinin altını çizdi. Profesyonelliği her şekilde kulübüne de yansıttığının altını çizen Yazıcı, maddi bakımdan kazanılan parayı da yine iyi yönetebildiğine dikkat çekti.

Bizi Göndermek İçin Çabaladılar

 2012 yılına kadar ise Bursaspor’un ligin iyi yerinde kulübün de ekonomisini artıda bitirdiğini ekledi. Ve 10 adamın gidip 10 adamın gelmediğine dikkat çekti. Bu durumun da büyük bir saçmalığı ortaya çıkardığını ekledi.

Başkanın vefat etmesinin ardından, takımın dağıtılmak istendiğini ve kendilerini göndermek için ise çok büyük bir çaba sarf edildiğini itiraf etti. Ozan İpek, takımı neden bozduklarını ise anlamadıklarını söyledi.

Her sene 12 oyuncu gönderip 12 yabancı almanın başarıyı getirmeyeceğine de dikkat çeken efsane Bursasporlu, kimsenin de bu duruma dur demediğini ekledi. Ve gelen başkanların da daha büyük hatalarla takımı 2012 yılında hayal bile edemeyecekleri yerde bulduklarını ifade etti.

Güncel Yazılar